Používání přírodních šampónů a kosmetiky nemá jenom výhody

Přírodní produkty se na nás v poslední době valí ze všech stran. Přesvědčují nás, jak báječné účinky bude mít na naše tělo používání 100 % bylin a přípravků z nich, ovšem zapomínají zmiňovat i negativní stránky.

A jaké to jsou? Dobrou zprávou je, že většina z nich brzy odezní. I tak se však o nich vyplatí vědět něco víc. Nebudete jimi poté nepříjemně překvapeni a neukončíte experiment s přírodní kosmetikou předčasně.

Zaměřeno na vlasy

Mezi nejčastější chemické látky, jež jsou klasickým šampónům vytýkány, patří určitě sulfáty, parabeny a silikony. Ty poslední se starají zejména o velký objem a ochranu vlasu před vnějšími vlivy. Doslova je obalí. Brání tím jejich lámání, třepení konečků apod. A čím déle silikony používáte, tím více se jich na vlasy „nabalí“ a vaše kštice objemově houstne.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Platí to však jen do určitého bodu, silikony totiž vlasy neprodyšně uzavřou, odepřou jim přístup k výživě a časem je změní doslova ve vysušené trosky, jež křehkou, cuchají se a lámou.

Vlasy pod palbou přírodní kosmetiky

První, čeho si po první umytí vlasů přírodním šamponem všimnete, je jejich menší objem. Můžete se to sice pokusit „nahnat“ stylingovými přípravky, tím ovšem efekt přírodního mytí zcela zničíte. Vlasy mohou být dokonce i méně lesklé, případně působit křehce. Ale vše je jenom dočasné a do několika týdnů by se tyto obtíže měly upravit.

Nebojte se vzít si k ruce další šikovné přírodní pomocníky, například v podobě výživných olejů. Prospějí i pokožce vaší hlavy a mnohdy se tak nenásilně zbavíte například lupů nebo šupinatění. A co z toho tedy plyne? Experiment s přírodní kosmetikou musí trvat alespoň několik týdnů, abychom získané efekty správně vyhodnotili. Naštěstí ve většině případů rozhodně stojí za to.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.