Víme, co se s vaším tělem stane, když dlouho nebudete mít sex

Zejména o ženách panuje v tomto směru řad mýtů. Také se bojíte začít si se ženou, která o sobě tvrdí, že neměla sex už pěknou řádku let, protože prostě „nepotkala toho pravého?“ Také se bojíte, že by jí mohla znovu narůst panenská blána nebo že například ztratila schopnost orgasmu? Samotné ženy se pak obávají příliš velké nebo naopak příliš malé vzrušivosti apod. A jak to tedy ve skutečnosti je?

Zdravotní benefity kvalitního sexu jsou neoddiskutovatelné. Podporuje zdravou hormonální aktivitu v těle (čímž například pomáhají předcházet některým typům rakoviny). Získáte i posílený krevní oběh a samozřejmě i zdravý pohyb, který odkáže ve vašem denním příjmu spálit nemálo kalorií. Ale co se tedy stane, když mít sex dlouho nebudete?

Vagině to nevadí, jen ji budete muset trochu rozmazlit

Určitě není pravda, že se „nepoužívaná“ vagína po delší době uzavírá nebo na ní dokonce začne růst nová panenská blána Její stěny jsou dostatečně pružné, aby něčemu podobnému zabránily. Muž, který vstoupí dovnitř, se sice může cítit trochu „těsněji“, ale určitě nepůjde o nic dramatického.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Trochu potíž může nastat jen v přirozené lubrikaci vaginálních stěn. Pro začátek tedy budete muset vsadit na delší předehru nebo si vzít k ruce vhodný olej nebo gel.

Měly byste vědět: Trochu jiná situace následuje po menopauze. Tady už vaši pohlavní soustavu nechrání hormony a průměr vaší vaginy se tedy může (v případě, že jste neměla dlouhodobě pohlavní styk) opravdu zmenšit. Dlouhodobě myslíme déle než pět let. I tady je však možný návrat do původního stavu. Chce to jen trpělivost a třeba i nějakou tu šikovnou erotickou hračku.

Zdroj obrázku: Heureka.cz

Libido je také v pořádku

Vaši chuť na sex může negativně ovlivnit to, že se necítíte sexy a přitažlivá. Opravdu nic jiného. Takže pokud najdete toho správného partnera, který vás bude přijímat takovou, jaká jste, najdete znovu svoje libido v cuku letu. O to se nemusíte bát.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.