Světlé skvrny na kalhotkách jsou známkou dobrého zdraví

Kalhotky

Vybledlé skvrny na kalhotkách jsou něčím, co by čas od času měla zaznamenat každá žena. Tyto skvrny nejdou vyprat a nejsou způsobeny chemikáliemi, které používáme na praní. I když je to znamením toho, že je načase koupit nové kalhotky, neměli byste se obávat nemoci. Naopak, takovéto skvrny jsou znamením toho, že ve vašem těle to funguje přesně tak, jak má. Tohoto jevu si můžete všimnout především na tmavě zbarveném spodním oblečení.

Proč vznikají skvrny na kalhotkách?

Vaginální výtok má přirozeně kyselé pH, což může způsobit reakci s barvivem spodního prádla. Díky tomu mohou vznikat bělavé nebo žlutavé skvrny. Jsou známkou toho, že vaše vagína je zcela zdravá. V této „ženské“ oblasti jsou obsaženy bakterie, které jsou prospěšné a jsou důležité pro udržení zdraví pochvy. Pokud je jich správné množství, udržují optimální úroveň kyselosti, která zabraňuje špatným bakteriím v růstu. A tím brání i proti infekcím.

Kalhotky

Foto: Pexels

Kdy skvrny vznikají nejvíce?

Kyselý výtok se objevuje ve větším množství v průběhu ovulace a v těhotenství. Je to z toho důvodu, že v tomto období dochází k nárůstu cervikálního hledu. Pokud je prádlo znečištěné výtokem vystaveno na vzduchu, může dojít k zabarvení spodního prádla. Ačkoli to není na škodu, takové prádlo je nezávadné a dá se i nadále nosit. Spousta žen toto prádlo ale raději nahradí novými kusy, které jsou příjemné na pohled.

Jak odstranit skvrny?

Skvrn, které již na spodním prádle vznikly, se už nikdy nezbavíte. Jediným řešením je znovu prádlo obarvit. Určitým řešením je nahradit tmavě zbarvené spodní prádlo za světlejší barvy. Na světlejším prádle totiž skvrny nejsou tolik vidět. Nosit slipové vložky může sice uchránit vaše prádlo před zničením, ale ztěžuje prodyšnost. To může být příčinou kvasinkových onemocnění vagíny.

Zdroje info:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8618584/

https://www.modibodi.com/blogs/teen/have-you-noticed-bleach-stains-in-your-regular-undies

Foto: Pexels