Pubické ochlupení

Pubické ochlupení a jeho funkce: ochrana, pohodlí a přitažlivost

Ochlupení – ať už se nachází na kterékoli části našeho těla, má svou důležitou funkci. V dnešní době je ale internet spíše přehlcený radami, jak se správně vyholit, než aby bylo zdůrazněno, proč je ochlupení důležité. V současné době považujeme za atraktivnější hladkou pokožku bez chlupů. Rozhodně to ale tak nemají všichni lidé. Asi největší zastánkyní pubického ochlupení je herečka Cameron Diaz, která dokonce na toto téma vydala knihu (In Praise of Pubes).

Ochlupení má svůj důvod

Drobné úpravy nejsou na škodu, nicméně lékaři uvádí hned několik důvodů, proč se pubického ochlupení nevzdávat úplně. Tři základní funkce už jsme uvedli v názvu tohoto článku. Je to ochrana, pohodlí a také přitažlivost. Rozhodně se ale nejedná o všechny prospěšné faktory. Níže uvádíme další funkce, které pubické ochlupení má.

Žena

Foto: Pixabay

Sexuální přitažlivost

Ve slabinách se nachází pachové žlázy, které produkují feromony. Jedná se chemickou látku, která může být pro vašeho partnera velmi přitažlivá a může být důvodem, proč jste pro něj neodolatelní. Feromony nám voní, ale trochu jiným způsobem, než například parfémy. Tuto „vůni“ cítí náš mozek. Pokud existuje pubické ochlupení, dochází k ochlazování žláz, což vede k silné a přitažlivé vůni feromonů.

Pohodlí

Kontakt kůže a spodního prádla nebo také kůže vašeho partnera při sexu, může vyvolat nepříjemné zarudnutí a pálení. Pubické ochlupení toto tření snižují a poskytují tak větší pohodli nejen při sexu, ale také po něm. Také příliš volné nebo naopak příliš těsné spodní prádlo může vyvolat nepříjemné tření. Toto tření může být znásobeno činnostmi, které tření zvyšují, jako je například jízda na koni nebo na kole. I zde působí pubické ochlupení jako bariéra, prostředek proti nepohodlí.

Ochrana

Také si myslíte, že oholené genitálie znamenají větší čistotu? Opak je pravdou! Ochlupení poskytuje ochranu před nečistotami nebo i choroboplodnými zárodky. Aby tato funkce zůstala zachována, je zapotřebí se o své ochlupení pravidelně starat. Ochlupení totiž „sbírá“ nečistoty, pot, bakterie, aj. Údržba ale není nijak náročná, stačí se pravidelně mýt za použití malého množství mýdla (ženy mohou použít speciální mýdlo pro intimní hygienu).

Úprava pubického ochlupení

Drobné úpravy se doporučují i ohledně pubického ochlupení. Používejte k tomu vždy čisté a sterilizované přístroje. Buďte velmi jemní. Pamatujte, že spíše než úplné vyholení je vhodné zvolit zlatou střední cestu: zkrátit, ale ne úplně. Pokud váháte, jaké přípravky můžete použít, přemýšlejte o tom tak, že cokoli je vhodné na pokožku obličeje, by mělo být dobré také na vaši intimní oblast. Na trhu je dostupných spousta kosmetických prostředků na stydkou oblast.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/beauty/hair/why-do-we-have-pubic-hair/?traffic_source=Connatix

Foto: Pixabay

17 komentářů

 1. VK Odpovědět

  Já to tvrdím už léta, že si partneři musejí vonět! Je to právě ta přirozená chemie na kterou mozek velmi silně reaguje. Dnes je to všechno vyholené a samý dežodorant. Pak se divíme, že máme víc, než 50% rozvodovost. Pokud vám partner nevoní, například po nějaké námaze, tak bude váš vztah velmi nejistý.

 2. moni Odpovědět

  pani jana by si mohla sve nevhodne a vulgarni prispevky nechat pro sebe. Koho zajima jeji bobr?
  Necht si tam ma kdo chce co chce, ale necpete nam to verejne, nekterym se z vas zveda kufr…

  1. Purcelli Odpovědět

   Není na tom vůbec nic nevhodného a už vůbec vulgárního. A nepište „některým se z vás“. Mě rozhodně ne. Pubické ochlupení je ozdobou ženy, stejně jako např. vlasy. Od 90.let je veřejnosti podsouváno jak jsou krásné oholené partie a málokdo vidí, že za tím stojí korporace, které vyrábějí žiletky, holící krémy, depilační vosky apod. Ano, protože čím víc se holí, tím větší jsou jejich zisky. V podvědomí má potom člověk pocit, že neoholená místa jsou něčím špatným. Člověk se nesmí nechat opíjet reklamní kampaní. I když je to někdy těžké.

  2. Nesera Navalto Odpovědět

   A při čtení článku o ochlupení se vám kufr nezvedá??? Já si myslím, že kdo chce psa bít ten si vždy hůl najde a navíc pokud vím, tak tu máme svobodu projevu. Takže si svůj komentář strč do pr…e a už se nevracej.

 3. Martin Odpovědět

  No asi to má každý jinak pokud je žena zarostlá jak nohy klín či podpaží tak mě spolehlivě odradí. Muže kolem sebe feromony klidně rozlívat kýblem do všech stran.

   1. Jan Odpovědět

    Chlupatý klín, je hóóódně sexy, jak anglický trávník.👍 Lepší, jak koukat na holou a podražděnou od žiletky. To není nic pěkného. Kam ten svět spěje. Zachvíli si ženský, budou holit i hlavy.

 4. Martin Odpovědět

  Smrad ,ktery se line z lidskeho tela , souvisi s nedostatecnou hygienou rozkladajiciho se potu a spatnymi stravovacimi navyky, zejmena pak konzumaci masa a zivocisnych potravin vubec. Vyholeny klin ,je pro spoustu muzu doslova odporny.

 5. Miry Odpovědět

  Zdravím Vás pisatelé. Je zvláštní že tu nenajdu toho pisatele který právě obdivuje bez ochlupení v klínu ženy. Co na to říci. Je to na každém jedinci jak se cítí. Pokud chce být opicí proč ne ale i ta opice nemá ochlupení v genitálním prostředí. Pokud se podíváme na Afriku tak také ženy nemají ochlupení v klínu. Nemají se za co stydět a chodí většinou nahé. Pro nás Evropany zasahlé určitým náboženstvím a jinými předsudky , divné. Krásná žena bez ochlupení je předmětem zájmu většiny mužů. Říkám většiny , ta menšina koho zajímá. Ochlupení vyžaduje větší zátěž v hygijeně . A přenosných chorob je velmi hodně. Také svědivot při růstu není žádná příjemnost.Je to věc každé ženy. Muž je ten poslední který to ovlivní. Jinak všem přeji krásný sluneční den. Miry.

 6. Tom Odpovědět

  V článku jsou jasně uvedeny důvody a zpúsoby péče o pubické ochlupení i jeho význam pro zdraví člověka. Rozhodně má svůj význam. Zcela vyholený klín není normální ani hezký.
  Příroda ví co a proč to dělá!

  1. Aster Odpovědět

   Konečně rozumný názor!
   Ještě dodám, že úprava klínu je věc obou partnerů – co jim dvěma vyhovuje – a do toho nikomu jinému nic není.
   Potíž je, že dneska je móda tyto intimní věci propírat, kde se dá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *