Pubické ochlupení a jeho funkce: ochrana, pohodlí a přitažlivost

Pubické ochlupení

Ochlupení – ať už se nachází na kterékoli části našeho těla, má svou důležitou funkci. V dnešní době je ale internet spíše přehlcený radami, jak se správně vyholit, než aby bylo zdůrazněno, proč je ochlupení důležité. V současné době považujeme za atraktivnější hladkou pokožku bez chlupů. Rozhodně to ale tak nemají všichni lidé. Asi největší zastánkyní pubického ochlupení je herečka Cameron Diaz, která dokonce na toto téma vydala knihu (In Praise of Pubes).

Ochlupení má svůj důvod

Drobné úpravy nejsou na škodu, nicméně lékaři uvádí hned několik důvodů, proč se pubického ochlupení nevzdávat úplně. Tři základní funkce už jsme uvedli v názvu tohoto článku. Je to ochrana, pohodlí a také přitažlivost. Rozhodně se ale nejedná o všechny prospěšné faktory. Níže uvádíme další funkce, které pubické ochlupení má.

Žena

Foto: Pixabay

Sexuální přitažlivost

Ve slabinách se nachází pachové žlázy, které produkují feromony. Jedná se chemickou látku, která může být pro vašeho partnera velmi přitažlivá a může být důvodem, proč jste pro něj neodolatelní. Feromony nám voní, ale trochu jiným způsobem, než například parfémy. Tuto „vůni“ cítí náš mozek. Pokud existuje pubické ochlupení, dochází k ochlazování žláz, což vede k silné a přitažlivé vůni feromonů.

Pohodlí

Kontakt kůže a spodního prádla nebo také kůže vašeho partnera při sexu, může vyvolat nepříjemné zarudnutí a pálení. Pubické ochlupení toto tření snižují a poskytují tak větší pohodli nejen při sexu, ale také po něm. Také příliš volné nebo naopak příliš těsné spodní prádlo může vyvolat nepříjemné tření. Toto tření může být znásobeno činnostmi, které tření zvyšují, jako je například jízda na koni nebo na kole. I zde působí pubické ochlupení jako bariéra, prostředek proti nepohodlí.

Ochrana

Také si myslíte, že oholené genitálie znamenají větší čistotu? Opak je pravdou! Ochlupení poskytuje ochranu před nečistotami nebo i choroboplodnými zárodky. Aby tato funkce zůstala zachována, je zapotřebí se o své ochlupení pravidelně starat. Ochlupení totiž „sbírá“ nečistoty, pot, bakterie, aj. Údržba ale není nijak náročná, stačí se pravidelně mýt za použití malého množství mýdla (ženy mohou použít speciální mýdlo pro intimní hygienu).

Úprava pubického ochlupení

Drobné úpravy se doporučují i ohledně pubického ochlupení. Používejte k tomu vždy čisté a sterilizované přístroje. Buďte velmi jemní. Pamatujte, že spíše než úplné vyholení je vhodné zvolit zlatou střední cestu: zkrátit, ale ne úplně. Pokud váháte, jaké přípravky můžete použít, přemýšlejte o tom tak, že cokoli je vhodné na pokožku obličeje, by mělo být dobré také na vaši intimní oblast. Na trhu je dostupných spousta kosmetických prostředků na stydkou oblast.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/beauty/hair/why-do-we-have-pubic-hair/?traffic_source=Connatix

Foto: Pixabay