Když kosmetika obsahuje DMSO… Je třeba se děsit?

Kosmetika

Na první pohled nám tato čtyřpísmenná zkratka připomíná něco chemického, takže máme tendenci se jakékoliv kosmetice s jejím deklarovaným obsahem vyhýbat. Zaráží však, že se DMSO stále více objevuje i v přírodních produktech nebo dokonce zcela samostatně např. v podobě séra s 99,9% čistotou.

A o co vlastně jde? DMSO (odborně dimethylsulfoxid) je vlastně tekutina, získávaná během zpracování dřeva. Tedy například při výrobě celulózy. A jejích pozitivních účinků na náš organismus si lidé povšimli už před 130 lety. Na nějakou dobu však byla zakázána (v čemž prý hrály velkou roli jisté velké kosmetické firmy). Dnes už pro ni žádná omezení neplatí, a používá se jak k léčbě lidí, tak i zvířat

Léči zejména nejrůznější traumata

Trpíte na otoky, revmatitidu, vytvářející se podlitiny, kontaktní dermatitidu apod.? Pak vám může pomoci právě přímá aplikace DMSO. Ovšem v té správné koncentraci. Pro domácí použití jde o nejvhodnější způsob, byť v nejrůznějších terapiích se tato látka aplikuje i nitrožilně.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

DMSO urychluje regenerační procesy v organismu, vyživuje ho a jako bonus podporuje i průnik nejrůznějších léků (zejména mastí a gelů) do hlubších struktur pokožky nebo až do svalů.

Hodí se DMSO pro všechny?

Předem je třeba říct, že se k jejímu použití váží občas nepříjemné kožní reakce. Pokožka začervená, pálí a svědí. Většinou však stačí terapii na 2-3 dny přerušit a následně v ní pokračovat s vyšším ředěním.

Nevhodná je DMSO pro děti do pěti let, těhotné a kojící ženy a osoby s dysfunkcí ledvin nebo jater. DMSO lze také zamíchat přímo do oblíbené kosmetiky, vnitřní užití naopak doporučováno není. Už jste se také s DMSO setkali a zalíbila se vám jako alternativní přírodní léčivo, nebo o ní právě teď čtete poprvé?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.