Zapomeňte na chemii: Hmyz z domácnosti vyžene obyčejné mýdlo

Hmyz, mýdlo, jak vyhnat hmyz, jak vyhnat hmyz přírodně, repelent na hmyz

Zapomeňte na chemii: Hmyz z domácnosti vyžene obyčejné mýdlo. Trik s netradičním pomocníkem v hlavní roli vám pomůže zjednodušit život. Pronikavě vonící mýdlo vám třeba umožní, abyste se najedli na čerstvém vzduchu v klidu.

Spousta produktů, které mají sloužit k nějaké specifické činnosti, má v domácnostech mnohem širší využití. Například jedlá soda, ocet, olivový olej nebo také mýdlo. V bytě i na zahradě s ním dokážete zázraky.

Vyrobte si účinný repelent

Vychytávky, v nichž hlavní roli hraje toto mýdlo, válcují sociální sítě. Nejenže jeho vůně může vytvořit v bytě příjemnější prostředí, velmi užitečné může být i v boji se zahradními škůdci nebo může sloužit jako repelent proti nepříjemnému hmyzu. Vystačíte si opravdu s málem.

Parapet

Nastrouhané mýdlo můžete použít jako ochranu proti hmyzu na parapet. Stačí, když ho nastrouháte a pak jednotlivé hoblinky nasypete na parapet. Nemusíte mít obavy, pokud by začalo pršet. V takovém případě mýdlo parapet skvěle vyčistí.

Trávník

Účinným pomocníkem může být mýdlo i na zahradě. Jakmile trávník okusují škůdci, nasypejte na něj nastrouhané mýdlo. Udělejte to i kolem napadených rostlin.

Koš

Jedním z oblíbených míst, kde se v domácnosti objevuje hmyz, je odpadkový koš. Jakmile do něj vložíte nový pytel, nasypejte do něj několik mýdlových hoblin, které mušky odradí.

Foto: Pixabay

Odpuzovač

Když si vyrobíte roztok z nastrouhaného mýdla, vody a trošky octa, budete mít účinný repelent proti hmyzu. Skvěle ochrání rostliny i vás.

Repelent

Pokud vás při odpočinku na verandě otravují komáři, stačí také použít mýdlo a bude po problému. Hoblinky mýdla nasypejte do sklenice a postavte ji na verandu. Můžete otvor částečně přivřít víčkem, aby vůně nebyla příliš intenzivní.

Dveře

Když nechcete, aby se vám do domu dostával nejrůznější hmyz, umístěte kostku mýdla někam na zem ke dveřím. Třeba pod nějakou keramickou ozdobu. Můžete také přejet mýdlem dveře zvenku i zevnitř.

Stolování

Stolování venku může znepříjemnit hmyz. Aby vám nelezl téměř až do talíře, potřete mýdlem obvod stolu i židle. Hmyz se neukáže.

Sad

O úrodu ovoce se sadaři logicky neradi dělí se škůdci. Když ovocné stromy posypete nastrouhaným mýdlem, vyžene je to.

 

Zdroj: https://chovatelka.cz/clanek/jak-se-zbavit-skudcu-v-domacnosti, https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-se-vyhnout-premnozeni-skudcu-v-domacnosti-28189.html

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.