Probouzíte se nafouknutí? Zde jsou důvody, proč tomu tak je

Nafouknutý

Nadýmání po obzvláště velkém jídle je zcela normální. Také pokud do jídelníčku najednou zařadíme velké množství vlákniny, mohou vzniknout potíže. Nafouknutí je stav, který jsme všichni zažili. Co ale, když se poměrně často budíme s pocitem, že jsme jako balon? Vzhledem k tomu, že od posledního jídla uběhlo už spoustu času, můžete se ptát, čím je nežádoucí plyn ve střevech způsoben. Tento stav může leccos napovědět.

Dehydratace způsobuje nafouknutí

Správný pitný režim je důležitý pro zdravé fungování lidského těla. Přes noc se potíte, ale nepřijímáte žádné tekutiny, takže se může stát, že se ráno probouzíte nafouknutí. Pokud se tedy probudíte v tomto stavu, lék je jednoduchý: dopřejte si vysokou sklenici plnou čisté vody, a to ještě před jídlem. Díky tomu přimějete své tělo k důkladnému vyprázdnění a začnete den s klidným žaludkem.

Břicho

Foto: Pixabay

Stres příčinou nadýmání

Stres dokáže lidské tělo ovlivnit v mnoha ohledech. Častý nebo chronický stres může ovlivnit také činnost stres a způsobí nadýmání hned po ránu. Pomoci může začít jíst zdravě, ale měli bychom se snažit také o odstranění samotného stresu. Někomu může pomoci procházka v přírodě, hra s dětmi, antidepresiva nebo popovídat si o problému se specialistou.

Nafouknutí odstraní také probiotika

Pokud budou vaše střeva zdravá, nebudou produkovat tolik plynu. A to můžete udělat prostřednictvím vyváženého střevního mikrobiomu. Střeva obsahují 500 až 1 000 druhů bakterií. Když se množství jednoho druhu bakterií zvýší na úkor jiného, může vzniknout problém. Proto je vhodné přidat probitika, které mohou pomoci potlačit nadýmání a podpořit zdraví střev. Zaměřte se také na potraviny přirozeně obsahující probiotika, jako je miso, kysané zelí, kombucha a další kysané výrobky.

Zdroje info:

https://www.nytimes.com/2022/03/29/well/live/bloating-causes-relief.html

https://www.mindbodygreen.com/articles/waking-up-bloated

Foto: Pexels