Některé potraviny vám mohou prospět, ale i přitížit

Potraviny

Mysleli jste si, že nejvíce hrozná je otrava z jídla, která obsahuje maso a vejce? Musíme vás upozornit, že tyto potraviny nebudou tak nebezpečné jako ty, které jsou uvedeny níže. Vzhledem k tomu, že tyto dvě potraviny musíme nejprve očistit, protože jinak hrozí nebezpečí, že si vyvoláte ještě horší střevní potíže. Střevní potíže mohou aktivovat i další potraviny, u kterých bychom skutečně netypovali, že něco podobného dokáží. Které to jsou?

Dávejte si pozor na všechny typy klíčků

V případě, že si doma pěstujete klíčky, jistě víte, jak problematické je celkově vyčistit všechny malé klíčky. Většinou se pěstují ve vlhkém a teplém prostředí, které rovněž podporuje rozvoj bakterií. Řada specialistů se shoduje na tom, že klíčky by se měly před každým použitím spařit ve vroucí vodě.

I melouny vás mohou potrápit

Měli jste někdy po snědení melounu špatný pocit? Obvykle je to proto, že jste meloun před konzumací neumyli. Ne jeho dužinu, ale slupku. V případě, že jste meloun ohryzávali ze slupky, může to být jeden z důvodů. Doporučujeme celý meloun před rozkrojením omýt teplou vodou.

Buďte na pozoru u nepasterizovaného mléka

Nepasterizované mléko lze zakoupit v obchodech a také v distribučních automatech. Takovéto mléko může být jistě neuvěřitelnou pochoutkou, která tělu poskytuje neuvěřitelné množství prospěšných látek v podobě vitamínů a minerálů, ale měli byste být opatrní. V případě, že je mléko čerstvé, mělo by být pro začátek povařené, pak ho budete moci bezpečně vypít. Kravské mléko vždy obsahuje řadu choroboplodných zárodků, které se nacházejí například v syrovém mase!!!

Rybí maso

Všechny ryby je třeba ihned po ulovení řádně očistit a uskladnit. Pokud nejsou dodrženy správné postupy, začne se v rybě vytvářet histamin a další mikroorganismy, což může být nebezpečné. Po zpracování ryb řádně umyjte všechny povrchy v kuchyni. Nezapomínejte na své ruce. Dávejte si pozor při výběru druhu ryby v obchodě, zejména na tmavé maso ryb.

Rybí maso
Foto: Pixabay

A co ovoce?

Skutečně i ovoce po přinesení domů, ať už z lesa nebo z obchodu, řádně omyjte! Každoročně se v rámci letního klimatu najdou tací, kteří si natrhané či koupené ovoce neumyjí, domnívají se, že budou mít lepší imunitní ochranu a následně se u nich rozvine jedna z parazitárních nemocí.

Zdroje info: novinky.cz, vitalia.cz

Náhledové foto: Pixabay