top2
09/04/2019
Kategorie: Novinky, Zdravá strava

Káva z topinamburů – pro koho se hodí?

Hlíznatá slunečnice, jeruzalémské artyčoky, topinambur – všechny tyto názvy jste už nejspíše slyšeli a víte, že se vztahují k nevšední bylince s jedlými hlízami. Můžete jimi nahradit brambory, ale také se z nich připravuje zdravá alternativa kávy.

Topinambur je rostlina původem z Jižní Ameriky, její kořen připomíná zázvor a skvěle se hodí do mnoha jídel. Doplní polévky, saláty a dokonce i dezerty. Obsahuje cenný inulin a množství dalších prospěšných látek.

Klasická káva vám nesvědčí? Vyzkoušejte tu z topinamburů

Doporučil vám lékař konzumaci běžné kávy omezit nebo jednoduše nesvědčí vašemu zažívání? Tady je 7 důvodů, proč zkusit tu topinamburovou.

  • Zásobí naše tělo prospěšným inulinem. Ten se může chlubit nízkým glykemickým indexem a minimem kalorií.
  • Dodává přirozená prebiotika, která podporují vstřebávání zinku, železa nebo hořčíku.
  • Podporuje správnou funkci jater.
  • Posiluje imunitu.
  • Odstraňuje škodlivé toxiny.
  • Chrání tlusté střevo před celou řadou nemocí.
  • Dodává našemu tělu množství vitamínů (včetně C a B1) a mikroživin (draslík, fosfor sodík).

top

Pro koho je vhodná káva z topinamburů?

Nejcennější složkou této kávy je již zmíněný inulin. Topinamburovou kávu by si tedy měli dopřát všichni, kteří se starají o své zdraví a imunitu – zejména diabetici. Hodí se rovněž pro osoby, které se potýkají s celkovou slabostí a ztrátou energie, anémií, kardiovaskulárními chorobami nebo trpí onemocněním ledvin.

Topinamburová káva dodá do vaší stravy množství prospěšných živin, takže je mimo jiné i skvělým prostředkem pro zlepšení stavu vlasů, kůže a nehtů. Pomáhá udržovat krevní cévy v dobrém stavu a zabraňuje usazování cholesterolu. Je ideální pro lidi bojující s aterosklerózou.

Káva z topinamburů a hubnutí

Jeruzalémské artyčoky také zlepšují metabolismus a pomáhají nám tak v procesu hubnutí, hrají důležitou roli v mineralizaci kostí a pozitivně ovlivňují klouby. K dostání bývá v instantních směsích (často v kombinaci s pampeliškovým kořenem), takže její příprava je rychlá a jednoduchá. Váš ranní šálek kávy se tak rázem stane něčím víc, než jen vaší ranní dávkou kofeinu a nezbytným životabudičem. Vyzkoušejte to!

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *