Olej z jahodových semen: hydratuje a chrání proti sluníčku

Jahody

To, že jsou jahody zdravé, ví snad každý. Avšak olej z jejich semínek zas tak známý není. Přitom má téměř stejně univerzální použití, jako třeba aloe vera. Olej z jahodových semínek můžete použít zejména na pokožku, ale také na vlasy. I ty potřebují ochránit před UV zářením a hydratovat. Jahodový olej je plný antioxidantů, esenciálních mastných kyselin a vitamínů (zejména vitamínu C). Není divu, že může prospět celkovému zdraví pokožky.

Jahodový olej je vhodný pro všechny typy pokožky

Mastná, suchá nebo smíšená – jahodový olej může pomoci odstranit nedostatky všech typů pokožky. Vitamín C v oleji obsažený rozjasňuje pleť a snižuje viditelnost vrásek. Umí též vyrovnat pigmentaci pokožky. Esenciální mastné kyseliny hydratují pokožku. Díky vysokému obsahu antioxidantů je olej stabilní a odolný proti žluknutí. Můžete jej skladovat při pokojové teplotě. Můžete jej použít na tělo, obličej, nehty i vlasy.

Jahodový olej
Foto: Unsplash

Méně vrásek a mladší vzhled díky oleji

Jahodový olej má oproti jiným tu výhodu, že neucpává póry. To je ostatně jeden z důvodů, proč jej můžete použít pro jakoukoli pokožku. K jeho nejlepším vlastnostem patří tyto:

  • Zlepšuje elasticitu pokožky – olej stimuluje tvorbu kolagenu a současně zabraňuje jeho rozpadu pod povrchem pokožky. Díky tomu je pokožka pružnější, takže vrásky jsou méně viditelné. To podporuje mladiství vzhled pokožky.
  • Hydratuje – to je důležité, protože suchá pokožka se může více ohýbat, což vede k nadměrné tvorbě vrásek. Díky hydrataci vypadá pokožka zdravě.
  • Vyživuje – správná výživa je důležitá pro zdravý vzhled pokožky. Ta je tak jasná, zářivá a zachovává si mladistvý vzhled.

Jahodový olej proti kožním onemocněním

Pokud trpíte na ekzém, lupénku, časté popáleniny od slunce, akné, strie, celulitidu, dermatitidu a jiné kožní onemocnění, můžete využít jahodový olej. Ten totiž výrazně snižuje vzhled takových onemocnění a podporuje jejich uzdravení. Kromě toho je možné tento olej aplikovat na řezná zranění, popáleniny a jizvy.

Vhodný je i na jiné části těla

Jahodový olej může pomáhat při problémech s pokožkou hlavy, lámavými nehty a slabými a lámavými vlasy. Vzhledem k příjemné vůni se hodí též pro aromaterapii a terapeutické masáže. Má uklidňující vlastnosti, takže díky němu můžete lépe relaxovat. Díky obsahu kyseliny elagové může ochránit před škodlivými účinky UV paprsků. Má jen velmi málo vedlejších účinků, takže jej bezpečně aplikují i osoby s jemnou pokožkou či s pokožkou náchylnou k alergickým reakcím.

Zdroje info:

https://www.natureinbottle.com/product/strawberry_seed_oil

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4312358/

Foto: Unsplash