Plastické operace podle zemí světa: co si cizinci nechají upravit v ČR

Krásná žena

V dnešní době už si můžete nechat upravit snad jakoukoli část těla. Plastické operace jsou způsob, jak bojovat proti stárnutí i proti nedostatkům. Zvětšit, zmenšit, vytvarovat – nic není problém. Některé operace jsou čistě pro zkrášlení, jiné mohou být využity pro dosažení lepšího sebevědomí. Víte ale, jaké plastické operace byly nejčastěji prováděny v které zemi? A které země se specializují na operace které části těla?

Nejvíce plastických operací bylo provedeno v Asii

Odhaduje se, že asi 44 % celosvětových zákroků spadajících do plastických operací bylo provedeno právě na asijském kontinentu. Nejoblíbenější jsou zde korekce povislých víček, ale také bělení kůže, lifting nosu a dokonce prodlužování nohou. Co se týká Jižní Koreje, tak tady jsou velmi oblíbené operace dolní čelisti.

Operace
Foto: Unsplash

Nejčastější operace v Íránu

Pokud toužíte po plastice nosu, pak byste měli zavítat do Íránu. Právě zde se totiž jedná o jeden z nejčastěji prováděných zákroků. Není divu, že sem každý rok zavítají pacienti z více než 85 zemí. A konkurence je zde veliká. můžete si vybírat z asi tří tisíc plastických chirurgů.

Mexiko se specializuje na operace prsou

Možná za to může nízká cena těchto operací. Mexiko platí za jednu ze zemí, kde jsou plastiky prsou prováděny v obrovském množství. Spousta Američanů využívá těchto služeb právě v Mexiku, protože cena zde je až třikrát nižší než na americkém trhu.

Poprsí v Evropě

Abyste nemuseli cestovat tak daleko, můžete vyhledávat operace, které se provádí v Evropě. Například Španělsko platí za jednu ze zemí, kde jsou plastické operace prsou prováděny ve velkém množství, protože je zde spousta odborníků. Operace zde platí za nejlevnější v Evropě. V současné době se zde rozmáhá také plastická operace rtů, za kterou zaplatíte přibližně 400 eur.

V Brazílii utrácí za operace zejména ženy

Brazílie platí za jednu ze zemí, kde je prováděno největší množství plastických operací. Asi 88 % z těchto operací podstoupí ženy. Právě v Brazílií je také největší počet plastických chirurgů vůbec. A co si zde lidé nechávají upravovat? V první řadě jsou to prsa a hned v závěsu (což asi nebude překvapením) hýždě.

Česká republika je na 12. místě

Ani Češi nejsou pozadu. V počtu provedených plastických operací, jim patří dvanácté místo (počítáno přepočtem počtu operací na obyvatele). Nejoblíbenější jsou plastické operace prsou, liposukce, oční víčka ale také operace nosu. Tyto procedury podstupují nejenom Češi, ale také cizinci, kteří jsou schopni za ně v souhrnu utratit více než půl miliardy korun.

Zdroje info:

https://5mindlazdrowia.pl/najpopularniejsze-operacje-plastyczne-wykonywane-w-poszczegolnych-krajach/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8617026/

Foto: Unsplash