Jak nakopnout organismus masáží nebo detoxikační kúrou

Očistěte své tělo i mysl! Jaro je ideálním obdobím pro nejrůznější detoxikační kůry a programy, která nastartují po dlouhé zimě naše tělo i mysl. A stále ještě není pozdě s nimi začít. Desetidenní detoxikační kůra i ájurvédská masáž vám pomůže k lepšímu zdraví i pozitivně naladěné mysli.

Návodů na zaručeně nejlepší detoxikační kúry i masáže najdete na internetu hodně. Ne vždy jsou ale správné a někdy si díky nim můžete spíše uškodit než pomoci.

Zbavte tělo toxinů

Krátkodobé detoxikační kúry jsou v dnešní uspěchané době velmi oblíbené. Nepředstavují totiž tak razantní zásah do organismu, který se nemusí potýkat s nadměrnou únavou nebo bolestí kloubů. Ne každý si totiž může vzít tři týdny volna, ve kterých by se mohl věnovat výhradně svému zdraví.

Za necelé dva týdny vám detoxikační kúra pomůže zbavit se těch nejhorších škodlivin usazených v organismu (což s sebou nese i mírný úbytek tělesné hmotnosti) a zároveň tělu dodá všechny důležité živiny, které po zimním útlumu bezpodmínečně potřebuje. Ideální detoxikační kúra je ta – přizpůsobená na míru pracujícím lidem. Poznáte ji snadno – začíná v pátek a končí příští neděli. Ty nejhorší „zvykací“ momenty si tak odbudete v pohodlí svého domova.

mas2

Měli byste vědět: Detoxikační kúra není vhodná pouze pro diabetiky a osoby, které mají pochybnosti o svém zdravotním stavu.

A mysl osvěžte masáží

Ájurvédská masáž nebo také Abhyanga pomáhá účinně odstraňovat z těla toxiny díky použití teplých bylinkových olejů. Zároveň uvolňuje i bloky uvnitř celého těla a navrací mu potřebnou vitalitu, energii a sílu. Pravidelné ájurvédské masáže pomáhají i od nejrůznějších psychických problémů, například úzkosti, strachu, vyčerpání, nespavostí nebo bolestí hlavy.

Dokáže zmírnit také projevy alergie, revmatismu či degenerace kloubů a posiluje imunitní systém. Je rovněž vhodná i pro maminky po porodu a jejich miminka. A jak poznat ty nejlepší? Hledejte terapeutická centra, pracující s autentickými staroindickými postupy, takže masáž z jejich rukou má skutečně blahodárné účinky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *