Meditace

Znáte cold jógu? Nový trend už dorazil i k nám!

Na hot jógu, která v době své největší slávy plnila jógové sály nahými lidmi, potícími se při teplotě okolo 42 °C, si určitě vzpomínáte. Pokud člověk překousl stud a případné „živočišné aroma“, které zpocená těla často vydávala, mohl se těšit z celé řady výhod. A bylo také jen otázkou času, než dostane hot jóga nebo také bikram jóga svůj protipól.

A je to tady, takže si všichni milovníci chladu mohou oddychnout. Cold jóga jim bude určitě vyhovovat. Necvičí se totiž jen v lehkých legínkách a tričku jako ta klasická, naopak. Budete potřebovat funkční prádlo, teplé ponožky… a teplotu okolo 0 °C.

Cold jóga – vynález z Británie

Pokud si myslíte, že k nám tento nový cvičební styl dorazil odněkud ze zasněžených svahů Himálaje, pak se mýlíte. První hodina cold jógy proběhla docela nedávno v britském Manchesteru. Všechny zapálené nadšence tohoto netradičního cvičení hostil místní uměle zasněžovaný lyžařský areál.

Co vám může cold jóga přinést?

Za celým konceptem stojí bývalá herečka a současná známá jógová nadšenkyně Gemma Mernaová. Právě ona usedla na speciální podložku a pustila se uprostřed sněhové nadílky do jógové série. A měla k tomu důvod. Jóga, prováděná v tomto extrémním prostředí, pomáhá rychleji odplavovat z těla toxiny a podporuje rychlejší proudění krve, což zrychluje náš metabolismus a zlepšuje regeneraci svalů, což teď před nástupem léta jistojistě oceníte.

Ale není třeba hned vyrážet na zasněžené svahy. Své místo si můžete najít v přírodních i umělých ledových jeskyních, solných jeskyních – nebo si jednoduše pamatovat, že váš příští výlet na běžkách můžete klidně spojit s tím, co jste se naučili z jógy během uplynulého roku. Mimochodem po cold józe se prý také lépe spí a extrémní podmínky nutí cvičence více se soustředit na jejich dech a správné provádění pohybů. Tak co říkáte, půjdete do toho?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *