mim2

Zdraví miminka začíná u výběru postýlky – co by měla mít?

S narozením děťátka se celá domácnost rázem postaví na hlavu. Přibudou nové starosti, povinnosti i nezbytné vybavení. Aby však toto všechno sloužilo jen tomu nejlepšímu zájmu dítěte, neobejdeme se bez pečlivého plánování. A začneme hned u dětské postýlky.

Nároky novorozeného miminka a živého batolete se značně liší. Zatímco čerstvý človíček dává přednost útulnému přítmí a pohodlí, sedící nebo lezoucí dítě potřebuje spíše daleké rozhledy a spoustu užitečných podnětů. Dobře vybraná dětská postýlka ale může uspokojit obojí.

Postýlka pro novorozence i větší miminko – co vzít v potaz?

Trvat byste měli také na možnost polohování roštu do dvou výšek a variabilně nastavitelnými bočnicemi, které zajistí pohodlnou manipulaci s novorozencem bez zbytečného ohýbání i bezpečnost pro již starší a stoupající si dítě. Stejně důležitý je i ortopedický rošt, pečující o zdraví a správný vývoj páteře.

Postýlky vyráběné s láskou ale mohou být ještě mnohem lepší. Ty skutečně kvalitní od osvědčených výrobců dbají i na pohodlí rodičů (přídavné úložné šuplíky, bočnice stahovatelné jednou rukou apod.) a dobrý pocit miminka (příjemné barvy, hravý design, žádné ostré hrany apod.).

mimi1

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Čím vybavit postýlku pro různě staré děti

V postýlce novorozence by neměly chybět hlavně snadno čistitelné kvalitní ložní soupravy, které zaručí jeho ochranu před tvrdými příčkami postýlky a umožní mu cítit se bezpečně a útulně – stejně jako v matčině děloze. Tento pocit ještě umocní baldachýn nad postýlku a houpavý pohyb. Určitě se hodí mít doma kolébku nebo ještě lépe postýlku vybavenou spojnicí, díky níž z ní kolébku snadno vytvoříte.

Větší batole už tyto doplňky nepotřebuje, mnohem více ocení nejrůznější hračky a interaktivní pomůcky, stejně jako živé barvy povlečení a dalších věcí okolo sebe. Pamatujte na to, že v dostatečně podnětném prostředí, se bude vaše dítě rozvíjet a růst doslova před očima.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *