Vaginoplastika: omlazení pochvy, lepší sex a vzhled intimních partií

Kalhotky

Vaginoplastika je důkazem, že plastické operace se netýkají jen těch částí těla, které může vidět každý. Jedná se o to, že v rámci operace dojde k zúžení poševní stěny. To mění nejenom samotný vzhled intimních partií, ale také k lepšímu prožitku z pohlavního styku. Zákrok může být invazivní (chirurgický) nebo neinvazivní (laserový).

Vaginoplastika a sex

Z pochvy se odebere nadměrné množství tkáně a rekonstruuje se svalový aparát spolu s perineoplastikou. Díky tomu se svaly mohou silněji stahovat, což vede k intenzívnějším prožitkům v rámci erotických vjemů. To ale rozhodně není jediným důvodem, proč se ženy pro tento druh operace rozhodují. Dalším je například to, že si mohou pomoci při inkontinenci či vaginální suchosti.

Sex

Foto: Pixabay

Změna vzhledu vaginy

Intimní partie ženy se mění v důsledku stárnutí organismu. To ale není jediný důvod. Někdy ke změně původního vzhledu napomáhají hormonální poruchy, porod, měnící se tělesná hmotnost, gynekologická onemocnění, menopauza a podobně. V důsledku změnu vzhledu vaginy pak může docházet k nepříjemným důsledkům, jako je oslabení svalů pánevního dna (což je spojeno s inkontinencí), poruchy ve struktuře epitelu vystýlajícího pochvu a nadměrné vaginální uvolnění svalstva (typickými příznaky je snížená chuť na sex, problémy s dosažením orgasmu, vaginální suchost  atrofie).

Vaginoplastika má své důvody, nejen sex

To, proč se žena rozhodne pro vaginoplastiku může mít různé důvody. Obvykle ji podstupují ženy, které mají následující obtíže:

  • uvolnění poševních stěn (například v důsledku přirozeného porodu),
  • fyziologické změny v důsledku menopauzy,
  • stresová inkontinence,
  • vrozené změny pojivové tkáně,
  • nespokojenost se vzhledem intimních partií,
  • potíže při sexu (bolesti).

Průběh operace

V první řadě je třeba uvést, že vaginoplastiku nesmí podstoupit ženy, které ještě nerodily. Onemocnění se samozřejmě neprovádí u těhotných či kojících žen nebo žen v průběhu šestinedělí, ale také u pacientkách léčících se z nějakého gynekologického onemocnění. Zákrok se provádí na operačním stole, v gynekologické poloze, v celkové anestezii. Použité stehy není třeba po zákroku odstraňovat. Po zákroku je pochva po celé délce užší. Celý zákrok trvá asi hodinu.

Sex po operaci

Po provedení vaginoplastiky je třeba dbát na zvýšenou hygienu a také se zaměřit na to, aby bylo zajištěno dostatečné proudění vzduchu pro rychlejší hojení ran (měkké a nepříliš těsné prádlo). Aby nedošlo k zácpě, která by mohla způsobit potrhání stehů, je doporučena lehce stravitelná strava a dostatečný pitný režim (2,5 litru vody denně). Asi 7 dní po zákroku není dovoleno zvedat těžké předměty. Sex může mít pacientka teprve 8 týdnů po zákroku.

Zdroje info:

https://gemini.pl/poradnik/artykul/waginoplastyka-diagnostyka-wskazania-leczenie/

https://www.medicent.cz/zakroky/intimni-partie/vaginoplastika

Foto: Pixabay