Trpíte většími póry, vyrážkou nebo nízkou kvalitou vlasů?

Černé uhlí

Ve spojení s živočišným nebo dřevěným uhlím má nekonečně velká část lidí na paměti odpudivé žaludeční potíže. Jistě, je známo, že asimiluje mikroby, odpad z látkové výměny, jedy, střevní plyny, chemické sloučeniny a další nežádoucí látky, které způsobují průjmy, záněty trávicího traktu, nadýmání, reflux nebo žaludeční potíže. Mluví se i o tom, že černé uhlí je záchranou při bolestech hlavy nebo vysokém cholesterolu nebo pomáhá při bodnutí hmyzem.

Zastavte vypuknutí kožního útoku

Rychlé a silné akné je typické u mladistvých, ale i u starších lidí. Pravdou je, že i dospělí lidé trpí chronickými kožními nemocemi. Co se skrývá za vznikem nechtěných pupínků? Zatímco za klasické spouštěče se považují dědičné sklony, hormonální výkyvy, nadměrné využívání určitých přípravků nebo stres, jako nejvhodnější pomoc je pudr.

Černé uhlí je považováno za účinný antioxidant, který čistí pleť a ucpané póry, které navíc i zmenšuje. Také snižuje tvorbu kožního mazu a má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Pokud přemýšlíte, jak tohoto pomocníka využít, rozprašte ideální množství a přidejte trochu vody a gel z aloe vera. Pasta se aplikuje na obličej a nechá se působit půl hodiny.

Chcete zpomalit tvorbu vrásek?

Když se podíváte do zrcadla, nemůžete se zbavit pocitu, že váš vzhled je všechno, jen ne odpočatý, brilantní a vyhlazený? I zde se vyplatí povolat anděla strážného – uhlí. Díky svým poněkud abrazivním vlastnostem je vynikajícím exfoliačním pomocníkem. To znamená, že úspěšně odstraňuje odumřelé a poškozené kožní buňky, z nichž nic pěkného nekouká.

Pleť
Foto: Pixabay

Je třeba upřesnit, že tento druh peelingu navíc zabraňuje vzniku pigmentových skvrn, zmírňuje tvorbu vrásek a zvyšuje pružnost pokožky. Postupujte tak, jak je uvedeno výše, ale tentokrát vynechte aplikaci aloe vera. Hněťte obličej (krouživými pohyby) pár minut a poté smyjte nánosy.

Zajistěte si kvalitní a pevné vlasy

Nevhodné barvení, špatný jídelníček, psychické zhroucení, nošení těsných účesů nebo nekonečný styling horkými nástroji. To jsou jen některé z „hříchů“, které ovlivňují stav a vzhled vašich vlasů. Co s tím můžete dělat? Na tuto otázku existuje jednoduchá odpověď. Přidejte do svého čisticího prostředku během standardního mytí rozdrcenou tabletu výše zmíněného medikamentu! Tento pro mnohé neobvyklý přípravek obnoví pH vlasové pokožky, dodá vlasům objem, zbaví je znečištění a chemikálií a posune jejich celkovou kvalitu. Tak na co čekáte?

Zdroje info: idnes.cz, styl.instory.cz, https://anon.healthline.com/

Náhledové foto: Pixabay