Nejhorší pozice pro spaní. Možná je dobře znáte

Zívání

Každý z nás je zvyklý spát v jiné pozici. Někteří upřednostňují spánek na břiše, jiní si zase nejraději lehnou na záda. Vůbec nejoblíbenější jsou ale polohy na boku. To, jak spíme, může ovlivnit fungování našeho těla. A to i negativně. Která poloha patří k těm naprosto nejhorším? Odborníci se na tom shodují: nejhorší je spát na břiše, kdy máte ruce okolo polštáře a hlavu otočenou na stranu. Proč je tato poloha nejhorší?

Jak bychom měli spát?

Možná se vám také stalo, že jste se probudili s bolavými zády nebo s bolestmi za krkem. Důvodem je to, že jste spali tak, jak byste neměli. Kontrolovat bychom měli také polohu, v jaké spíme (jakkoli se to zdá nemožné). Už při ukládání se ke spánku a usínání bychom měli dbát na to, že páteř by měla být vyrovnaná a od krku přes střední až po dolní část zad by měla přirozeně klesat. Za tímto účelem je důležité mít celé tělo podepřené, aby se v průběhu noci nemohlo stát, že dojde ke změně této přirozené křivky.

Spánek

Foto: Pixabay

Spánek na břiše

Při spaní na břiše zkrátka musíme mít hlavu vytočenou do strany. Tato pozice bohužel neumožňuje vašemu krku dostatečně si odpočinout: naopak, nadměrně přetěžuje vazy krku. Výsledkem je bolest za krkem, která se může s postupem času zhoršovat. Vhodné je proto změnit spánkovou pozici: můžete ležet na zádech či na boku. Investujte do podpůrného polštáře, který napomůže dosáhnout zdravé pozice ve spánku.

Pro lepší spánek

Abyste dosáhli co nejkvalitnějšího spánku, můžete využít i dalších osvědčených technik. Tak například v ložnici by měla být zachována nižší teplota, než na kterou jste zvyklí z ostatních místností. Pomůže také tma a ticho. Pořídit si proto můžete žaluzie nebo záclony, které pomohou zatemnit pokoj a zároveň jej izolují před hlukem. Před spaním jezte lehká jídla a vyhýbejte se alkoholu a cigaretám.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/worst-sleeping-position-for-health

Foto: Pixabay