Co a proč si zabalit do posilovny? V jednoduchosti je krása

Posilovna

Přichází jaro a rozhodli jste se, že je potřeba nastavit určitou proměnu? Cvičení není jen o zvedání těžkých vah na pár týdnů. Spousta lidí se však bojí jít do posilovny a bojovat za svou vysněnou postavu. V době, kdy má každý mobil a data, je pochopitelné, že se bojíte natáčení a posměchu. Každopádně se na tento typ lidí vykašlete, vezměte cvičební vybavení a vzhůru k lepším zítřkům…

Lepší zítřky – zní to jako vtip, a v určitém smyslu jim i je. Ale ne v tomto! Pokud se díváte kolem sebe, vidíte a slyšíte lidi, jak básní o fit centru, kam byste také chtěli začít chodit, zajděte se tam podívat. Uvidíte zdejší cvrkot, podle kterého se snadněji zařídíte.

Vhodné a volné oblečení

Aby se dobře cvičilo, musíte si zvolit oblečení. Nevolte si takové, které bude upnuté a bude vás štvát na každém kroku. Říkáte si, že v něm vypadáte dobře a jen to rozhoduje? To je opravdu špatná volba. Stejně tak si sebou neberte volně plápolající mikinu, díky které se budete po posilovně hůře pohybovat a zároveň hrozí, že dojde k úrazu.

Oblečení do posilovny
Zdroj: Pixabay

Hodně lidí nejraději sahá po funkčních materiálech – zejména u tričektriček, které pohlcují pot, vlhkost a pach. Tyto materiály také velmi rychle schnou. I když je bavlna vaším favoritem v běžném životě, tentokrát ji nechejte doma.

Vhodná podprsenka pro dámy

Kvalitní podprsenka dokáže zabránit poškození vnitřního prsního vaziva a zároveň zmenšuje zátěž pro vaše záda a ramena. To že jste si vybrali dobře, zjistíte při cvičení, kdy vás nikde nic netlačí, vše zůstává na svém místě a vy se můžete libovolně pohybovat. Rozhodně nekupujte první podprsenku, která se vám dostane do rukou!

Co si dále připravit

  • Legíny / kalhoty na cvičení
  • Sportovní obuv
  • Rukavice na zvedání činek
  • Sponky či čelenky na zajištění vlasů
  • Ručník
  • Sluchátka
  • Láhev na vodu

Každý z nás se naučí jiné zvyky. Někteří se převlékají až v posilovně a jiní raději přijdou převlečení. Podle toho si zvolíte i velikost tašky na cvičení. Většina jedinců si vystačí pouze se sportovním gymsackemsportovním gymsackem.

Po cvičení nikdy nezapomínejte na to, že se tělo musí zregenerovat. Není pravdou, že čím více tréninků odjedete, tím lepšího výsledku dosáhnete – tímto se akorát odrovnáte. Spíše, než na kvantitu dejte na kvalitu. Tělo potřebuje odpočívat, jinak hrozí úrazy a přetrénování těla.

Zdroje info: fitness.formfactory.cz, dobrytextil.cz

Náhledové foto: Pixabay