Udržte si psychické zdraví i během karantény – víme, na co sází celebrity

Také vám připadá, že se to nekonečné uzavírání mezi čtyřmi stěnami musí na vašem duševním zdraví zákonitě nějak projevit? Jak si udržet psychické zdraví v situaci, kdy používáte homeoffice a jediná cesta „za zábavou“ je pro vás ta do obchodu?

Inspirovali jsme se několika celebritami a jejich tipy vám posíláme. Stačí si vybrat podle vašeho gusta. Opravdu.

Hoďte se do klidu jako zpěvačka Lizzo

Nepopíráme, že jde o techniku určeno spíše pro ženy. Když se na své sociální sítí objevila tahle zpěvačka v charakteristické meditační póze a obklopená krystaly, „schytala“ nejvíce pozitivních reakcí právě od žen. Ovšem odborníci tvrdí, že meditace opravdu může pomoci, a stačí se jí přitom věnovat jen 15 minut denně. Návodná videa s hlasovým průvodcem nebo „jen“ hudbu najdete na YouTube.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

K zachování klidu vyzývá i filmový Hulk alias Mark Ruffalo. Nedoporučuje mimo jiné sledování zpráv v médiích a místo nich odkazuje na vyjádření vědců nebo lékařů. A na tom rozhodně něco bude.

Michelle Pfeiffer sází na cvičení

I když je téhle krásce 62 let, rozhodně byste to do ní neřekli. A pokud pociťujete stejný strach z izolace jako na, řiďte se jejím doporučením – pořiďte si běžecký pás a pořádně do toho šlápněte. Nic nerozežene negativní myšlenky tak dobře, jako pořádné fitko. A když se teď venku běhat skoro nedá…

To Kristen Bell má docela jiný „vypínák“ – humor. Když nemůžeme koronavirus přemoci, raději se mu zasmějeme. Koneckonců, Češi jsou v tvorbě nejrůznějších vtípků a memů přeborníci. Tak proč toho nevyužít? Říká se, že když se pořádně zasmějete, prodloužíte si život o pět minut. Takže za pokus to rozhodně stojí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.