Dámská houba nabídne víc, než jen antiaging efekt

Když se řekne lesklokorka lesklá – co si vybavíte? Nějakou přísadu do pokrmů? Součást léčivých přípravků? Nebo dokonce vůbec nic? Kdybyste totéž vyslovili v Číně (pravda, museli byste použít název reishi), byla by první asociace jasná: houba, se skvělými účinky pro ženy.

Chcete perfektní antiaging terapii z přírodních zdrojů? Trpíte problémy, souvisejícími s klimakteriem? Cítíte se pořád unavená a vyčerpaná? Zkuste Reishi.

Reishi – božská houba nesmrtelnosti

Tedy alespoň pokud budete věřit tradiční čínské medicíně. Kdybychom si její jméno přeložili, znělo by právě „božská houba nesmrtelnosti.“ A extraktů a dalších prostředků z ní známe prostřednictvím TČM požehnaně. Mimochodem, byli to právě Číňané, kteří jako první vynalezli pilulky. Malé kapsličky jednoduše naplnili libovolným práškem a doporučili ke spolknutí. Není divu, řada bylin totiž nechutná právě dobře, a ani reishi není v tomto ohledu výjimkou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ale to už odbočujeme. Dále se u této houby hojně mluví o stimulaci imunitního systému. A to například i v případě, že aktuálně podstupujete např. radioterapii, chemoterapii nebo jinou agresivní konvenční léčbu. V takovém případě se reishi doporučuje užívat i dva měsíce poté, co tuto terapii ukončíte.

Pomůže s alergií na potraviny i s únavou

Některé indicie říkají, že se její dlouhodobé užívání uplatní i při alergii na některé potraviny (resp. při jejich postupném opětovném zavádění do jídelníčku) a pomáhá i při únavě. Jde koneckonců o šikovnou pomocnici, která pomáhá při meditacích i tibetským mnichům.

A jak reishi užívat? Jako čerstvou ne, potřebná je dostatečná koncentrace, takže bude lepší pořídit její extrakt nebo si spolehnout alespoň na sušenou drť.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.