Opalování se

Některé zdravé zvyky mohou být zlozvyky

Žijete zdravě? Pokud ano určitě máte vypěstovány některé zvyky, které považujete za prospěšné. Stojíte si za nimi a určitě si myslíte, že činíte dobře. Mnohdy tomu tak ale být nemusí. My se na některé takové zdravé zvyky, jež se mohou proměnit spíše ve zlozvyky podíváme podrobněji v tomto článku.

Brzké ranní sportování

Jasně, fyzická aktivita je pro každého člověka velmi důležitá. Časné ranní cvičení ale může oslabit imunitní systém. S tímto tvrzením přišel expert z Brunelovy univerzity ve Velké Británii. Optimální je se ráno protáhnout a intenzivnější cvičení nechat na pozdější hodiny, klidně i na odpoledne.

Cvičení

Cvičení: Zdroj obrázku Pixabay.com

Konzumace light pokrmů

Jídla, která jsou označovaná jako lehká přímo výrobci, jsou dnes velmi moderní. Jde o potraviny se sníženým, nebo dokonce nulovým obsahem tuku. Pokud ale tuk nedodáváme, tělo nedostává potřebné omega-3 mastné kyseliny. Ty jsou obsažené především v tučnějších rybách a ořeších. Podporují nejen srdeční funkce, ale také činnost mozku.

Losos

Losos: Zdroj brázku Pixabay.com

Popíjení nealko koktejlů

Dáte si raději nealkoholický koktejl než ten alkoholický? Super, nicméně počítat byste měli s tím, že může být plný rafinovaného cukru. Mnohem lepší jsou čerstvé ovocné džusy bez chemie.

Konzumace potravinových doplňků

Mnohdy doplňky stravy nepotřebujete. Dodat tělu vitamíny z řad A, B, C či D můžete přirozenou cestou v potravinách. Některé studie dokonce ukázaly, že přemíra vitamínů a minerálů typu železa či hořčíku může zvýšit u starších žen riziko smrti.

Nechození na sluníčko

Z obav před rakovinou kůže. Nesmysl, horké letní počasí a sluníčko všeobecně dodává lidskému tělu vitamín D, který potřebujeme skrze zvýšení naší imunity.

Opalování se: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *