Provoňte si dům sváteční vůní jehličí – víme, jak vám může pomoci

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete použít nalámané jehlice v misce s vodou nebo vsadíte na účinky 100% přírodních éterických olejů. Vybrat si musíte jen ten správný jehličnan, který má přesně ty vlastnosti, které potřebujete.

Vůně smrku, borovice či jedle je pro Vánoce stejně typická jako třeba františky nebo purpura. Propadněte jejímu kouzlu i vy díky našim tipům!

Vánoční klasika aneb smrk, jedle a borovice

Tahle silná trojka z naší přírody toho umí opravdu hodně. Smrk se nám zavděčí asi nejvíce. Hledáte-li typickou zelenou vůni lesa, pak je to právě on. Pomáhá pročišťovat dýchací cesty, pomůže i při únavě a posiluje obranyschopnost, což se při vánočních svátcích vždycky hodí.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Borovice má v sobě hodně z pryskyřičné vůně smrku, ale navíc potěší i sladkými podtóny. I ona bojuje proti nachlazení a zahlenění, navíc však pomáhá odplavit stres a starosti a napomáhá lepšímu soustředění. Pomáhá vám lépe dýchat a tím prokysličovat organismus.

A co je jedle? Ta je zase příjemně něžná a balzámová. Její doménou je únava, ale pomůže i při zánětech nebo při utišení kašle.

Cypřiš, jalovec a cedr aneb netradiční, ovšem velmi užitečné trio

Pokud bychom chtěli psát jen o čisté vůni z jehličí, patřil by sem ještě cypřiš. Pomáhá při uklidnění a navozuje až meditační stavy. Podporuje krevní oběh a uklidňuje záněty močových cest i nejrůznější výkyvy menstruace.

To jalovcová silice se získává z jalovčinek, tedy z jeho plodů. Pomáhá proti únavě a nejrůznějším typům bolestí. Napomáhá duševní pohodě a pomůže i při bolestech kloubů – ideální je ve formě masáže (stačí pár kapek přidat do vašeho běžně používaného krému)

A konečně je tu cedr. Tady se jedná o výtažek z dřeva, pomáhající posilovat vůli a odolnost. A je prospěšný i při infekcích a zimních nemocech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.