Je dobré cvičit, když jste nachlazení? Za určitých okolností

Cvičit

Pokud vás trápí nachlazení nebo rýma, do práce obvykle chodíte dál. Tak proč bychom měli přestat s cvičením? Ono ale bohužel nelze říci, že nachlazení není důvodem k tomu, abychom cvičili nebo necvičili. Hodně totiž záleží na tom, jaké to nachlazení je. Zatímco někdy je vyčerpávající a bolí vás celé tělo, jindy se může projevit pouze ucpaným nosem. Takže správná odpověď, zda cvičit nebo necvičit, bude vycházet od vašeho zdravotního stavu.

Nachlazení a cvičení

Existuje několik argumentů, které podporují tvrzení, že při nachlazení skutečně je možné cvičit. Mírné pohyby mohou pomoci posílit imunitní systém. Ovšem i zde platí, že záleží na tom, jak moc jste nemocní. Cvičení vám může pomoci poskytnout podporu v podobě endorfinů, takže se budete cítit emočně mnohem lépe. Avšak rovnováha mezi tím, co si při nachlazení můžete dovolit a co vás „dorazí“, je velmi jemná.

Cvičení

Foto: Pixabay

Důvody pro necvičení

Další skupina lidí tvrdí, že bychom si měli nechat energii na to, co je pro naše tělo v současném stavu nachlazení nejdůležitější: a to je boj s infekcí. Avšak člověk, který je obvykle aktivní, by mohl náhlým připoutáním na lůžko strádat psychicky. Proto neexistuje žádné všeobecné pravidlo, které by doporučovalo, zda máte cvičit nebo necvičit a platilo pro všechny. Jste-li zvyklí pravidelně cvičit, a potýkáte se s rýmou nebo jen mírnou bolestí hlavy, může vám cvičení pomoci. Anebo taky ne…

Nachlazení může ovlivnit cvičení

Pokud se do cvičení pustíte navzdory nachlazení, měli byste se zaměřit na to, aby šlo o lehkou formu cvičení. Nachlazení zahrnuje širokou škálu příznaků, a každý z nich se může projevit na cvičení trochu jinak. Počítejte s tím, že vaše svalová síla a vytrvalost budou na nižší úrovni, než obvykle. Při cvičení se tak můžete vyčerpat rychleji, než jste zvyklí.

Zdroje info:

https://www.womenshealthmag.com/fitness/a19935911/exercise-with-a-cold/

https://gymbeam.cz/blog/cviceni-behem-nemoci-ano-nebo-ne/

Foto: Pixabay