Domácí testy na mrtvici či cukrovku. Zkuste je

Crohnova nemoc

Dnes si představíme tři testy, které mohou indikovat zvýšené riziko či dokonce existenci vážného onemocnění v budoucnosti. Jde o velmi jednoduché úkony, a proto je zvládnete i sami doma. Předem však upozorňujeme, že následné testy nenahrazují lékařské vyšetření, naopak však ani nemusí vždy na 100 % indikovat chorobu. Vyjde-li vám však takový test, jde o jeden z varovných signálů.

Jak poznat cukrovku

Nejprve si představíme test na cukrovku. Tato nemoc je nebezpečná avšak není nikterak neobvyklá. Naopak počet lidí, kteří jí trp se zvětšuje a při správném životním stylu a léčbě se často není čeho bát. Roli však může sehrát i stádium nemoci, v kterém ji diagnostikujete. Jak se tedy sami doma otestovat? Test spočívá v důkladném sledování vašeho podpaží v zrcadle. A co přesně v této oblasti hledat? Je-li kůže v této oblasti hrubá a tmavá, může jít o příznak cukrovky. Jde totiž o jeden z varovných signálů tohoto onemocnění. Mnoho cukru v krvi má za následek mimo jiné poruchu pigmentování vaší kůže. Najdete-li takový signál. Navštivte lékaře s tím, že máte podezření na diabetes.

Zvýšené riziko mtvice

Dokonce lze i testem, který opět lze provést doma, zjistit, zda máte vysokou či zvýšenou pravděpodobnost, že proděláte mrtvici. Test spočívá v tom, že se postavíte na jednu nohu, přičemž je jedno, zda jde o nohu pravou či naopak levou. V další fázi budete testovat, zda se na této noze udržíte bez opírání druhou nohou či o jiné předměty stát na této končetině déle než 20 minut. Zvládnete to? Pokud ano, je to dobrý signál. Máte-li však s touto aktivitou závažnější problém, může jít o zlé znamení. Často se totiž stává, že pokud člověk není sto ani na chvíli takto rovnováhu udržet, indikuje to prodělanou malou mrtvici v minulosti. Tedy nebezpečnou příhodu, která však nevyústila v závažné zjevní příznaky, a proto jste ji na sobě nezpozorovali. To však neubírá na její nebezpečnosti. Hlavní problém však spočívá v tom, že malá či také tichá mrtvice často jen předskakuje před tou velkou, obyčejnou. Proto je dobré navštívit lékaře, máte-li vážné problémy udržet rovnováhu.

Otestujte si nervy

Pravda je, že často vám mohou vaše nervy testovat doma. Partner či děti. Co kdybyste si však vyzkoušeli kondici vašich nervů z neurologického hlediska. Opravdu to nic není. Celý test spočívá v tom, že se párátkem píchnete do bérce. Následně pak do chodidla. A co máte zkoumat? To, zda jste pořádně cítili tyto podněty, které si sami vyvoláte. Jsou dva signály poruchy nervového ústrojí. Pokud necítíte nic, či jen zlomek toho, co by obvykle odpovídalo podnětu,můžete mít problémy s nervy. Ty však můžete mít i v případě, že cítíte silnou bolest ještě i několik minut po tom, co jste se píchli. V obou případech je dobré navštívit neurologa.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.