Baňkování: zdravotní účinky, které mohou pomoci i ke zhubnutí

Baňkování

Baňkování je metoda, která přináší celou spoustu zdravotních účinků. Prokázáno bylo ale také to, že pomoci může také při hubnutí. Nejedná se o žádnou zázračnou metodu – nepočítejte s tím, že pokud začnete chodit na pravidelné baňkování a nezměníte své stravování a množství pohybu, že samovolně zhubnete. Baňkování je možné považovat za podpůrný prostředek k hubnutí. Jak to vlastně funguje?

Baňkováním ke štíhlejší postavě

Pokud podstoupíte metodu baňkování, jsou stimulovány vaše akupunkturní body. Baňky jsou na ně přikládány a vedou podél lymfatických linií. Pokud jsou správně přiloženy, mělo by dojít k dodání energie vašemu oběhovému systému. Díky tomu se lépe aktivuje metabolismus tělesného tuku, včetně tuku v problémových oblastech a tuku viscerálního (obklopujícího vaše vnitřní orgány). Díky aktivace oběhové soustavy lze docílit také odstranění toxinů a přebytečné vody z těla. I to jsou faktory, které ovlivňují hmotnost člověka.

Baňkování

Foto: Pixabay

Baňky proti celulitidě

Celulitida je problém, který trápí muže i ženy. Je vytvořena podkožním tukem, který časem ztvrdne a vytváří podkožní hrudky. Ty nelze odstranit pouhou masáží. Baňkování si s ním ale umí poradit. Vytváří totiž podtlak, díky kterému se lze dostat k tuku, který se nachází na hlubší úrovni, a oddělit ho od vláken. Jakmile je tuk oddělen, zkapalní a po čase se vyplaví naším lymfatickým systémem.

Okamžité výsledky

Lidé, kteří podstoupí baňkování jako terapii na hubnutí, mohou první účinky pozorovat ihned po provedení. Zlepšení lymfatického a krevního oběhu je okamžité. Někteří lidé mají po baňkování dokonce pocit, jako by absolvovali intenzivní jógu. Viditelné výsledky jsou patrné po 5 sezeních, kdy můžete pozorovat rovnoměrnější vzhled pleti. Po 7 až 10 sezeních je pokožka pevnější a odolný tuk byl odstraněn.

Zdroje info:

https://www.practo.com/healthfeed/cupping-therapy-to-loose-weight-39149/post

https://www.prozeny.cz/clanek/co-umi-a-funguji-18589

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8568360/

Foto: Pixabay