Vytvořte si domácí wellness a dopřejte si královský odpočinek

Wellness

Stavíte novou koupelnu či rekonstruujete tu stávající? Proměňte ji v domácí lázně, které vám nabídnou odpočinek po náročném pracovním dni. Hydromasážní vana uleví ztuhlým svalům, finská sauna rozproudí krev a harmonická relaxační zóna vám dopřeje chvíli nerušeného klidu.

Domácí wellness vytvoříte už na 15 m²

Předtím než se pustíte do realizace domácího wellness, si dobře rozmyslete, kolik prostoru mu chcete (nebo můžete) věnovat a jaké lázeňské aktivity si chcete doma dopřát. Již na ploše od 15 m² lze zřídit plnohodnotné domácí wellness, které nabídne relaxaci ve finské sauně, vířivce nebo v multifunkčním sprchovém koutě s tropickým deštěm. Záleží jen na vás, zda si k odpočinku vyčleníte část stávající koupelny, nebo samostatnou místnost, kterou se ještě rozhodnete propojit s venkovní terasou a bazénem.

Dopřejte si masáž třeba každý den

I v malé koupelně si můžete dopřát zasloužený relax po náročném dni. Stačí do ní umístit sprchový kout s masážními programy, u kterého jsou trysky umístěny na stěně a umožňují masírování zad a dalších partií těla. Jestliže nejste limitováni prostorem, zvolte pohodlnější variantu v podobě hydromasážní vany nebo vířivky. Vysoká teplota vody a bublinková masáž dokonale uvolní ztuhlé svaly a navodí pocit pohody.

Pokud rádi odpočíváte aktivně, bude pro vás tou správnou volbou swim spa – termální bazén s protiproudem, který vám umožní nekonečně dlouhé plavání, ale i zaslouženou relaxaci ve vířivce s hydromasáží.

Prohřejte si celé tělo v sauně

Jestliže patříte mezi příznivce saunování, můžete stát před nelehkým rozhodnutím – pořídit si domů moderní infrasaunu, nebo klasickou finskou saunu? Infrasauna se vytápí maximálně na 60 °C, a to pomocí zářičů, které jsou nainstalovány do stěn kabiny. Saunování tak trvá o poznání déle – většinou 20–40 minut.

Finská sauna se oproti tomu vyhřívá kamny, která mohou být elektrická, plynová nebo na dřevo, a teplota v kabině tak může dosáhnout až 100 °C. Užívat si můžete i kratší saunové ceremoniály, po kterých by ale mělo následovatochlazení ve sprše nebo v bazénu. Nevíte si rady s výběrem finské sauny? Pomohou vám recenze ověřených uživatelů, které najdete na Heurece.

Sauna

Foto: Pexels

Zapomeňte na starosti v relaxační zóně

Správná wellness zóna by se měla skládat z aktivní a relaxační zóny. Zvlášť po saunování je důležité dopřát si odpočinek na lehátku s lehkou přikrývkou, při kterém pomalu dochází k návratu srdečního tepu a fyzické teploty zpátky k normálu. Relaxační kout proto zařiďte pohodlným nábytkem z materiálu, který odolá vlhku, vodě a změnám teploty, svíčkami, vonnými tyčinkami a dekoracemi, které na vás působí klidně a harmonicky.

Na kolik vás přijde stavba domácích lázní?

Stavba domácího wellness je finančně náročná záležitost, která se neobejde bez detailního plánování. Do nákladů je třeba započítat nejen nákup interiérového vybavení, ale také stavební a instalatérské práce a finanční výdaje spojené s provozem. Sečteno a podtrženo – zatímco skromné vylepšení stávající koupelny vás vyjde řádově na desítky tisíc korun, na zařízení plnohodnotných domácích lázní si připravte statisíce.

Stále nevíte, která infra sauna je ta pravá? Vyberte si podle hodnocení ověřených uživatelů například i na Heureka.sk.

Foto: Heureka

Foto: Heureka

Náhledové foto: Pexels

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.