Trestní oznámení na ministra Blatného: Údajně přispívá k šíření nemoci a ohrožuje ČR

Jan Blatný

Okolo koronavirové pandemie se šíří velké množství různých informací. Spousta lidí si stěžuje na to, že na pandemie vydělávají druzí, jiní si myslí, že dochází k ohrožení zdraví či svobod. Politická strana Radostné Česko to vidí tak, že její předseda Boleslav Buzek podal trestní oznámení na ministra zdravotnictví Blatného. A důvod? Neodborný a vysoce hazardní přístup k veřejnému zdraví. Dále jde také o nekoncepčnost v tom, co ministr dělá. Podle Buzka tak Blatný ohrožuje jak psychické, tak i fyzické zdraví občanů ČR.

Zneužívání pravomoci?

I o tom předseda Radostného Česka hovořil. Konkrétně tvrdí: „Zatímco ve většině civilizovaných zemí ministr zdravotnictví chrání zdraví obyvatel, u nás je to naopak. Vypadá to, že se ministr dopouští zneužívání své pravomoci, ohrožuje naše fyzické i psychické zdraví a nabádá k trestné činnosti.“ Vyhlášení nouzového stavu je podle Buzka protiústavní. Neexistuje podle něj řádné a logické zdůvodnění tohoto stavu.

Zdůvodnění pro nošení roušek

Další bod, jemuž se Buzek věnuje. Konkrétně říká, že: „Ministr zdravotnictví nemá pro nařízení povinnosti nosit zdraví škodlivé roušky v přírodě jakékoliv pádné zdůvodnění. Proti nutnosti nošení roušek ve venkovních prostorech, zejména parcích a lesoparcích, se staví odborná veřejnost, která svá tvrzení dokládá na rozdíl od ministra Blatného studiemi.“

Překročení pravomoci úřední osoby

Trestní oznámení také hovoří o tom, že si ministr snaží prosadit politické zájmy bez jakéhokoli pádného vysvětlení. To třeba podněcuje k nenošení roušek v exteriéru v případě, že se budete vydávat za sportovce.

Zajímavé je i další tvrzení. „Celkový přístup ministra Blatného je nejasný, nekoncepční a vede k tomu, že celá společnost je z jeho opatření frustrována, roste míra depresí a dalších psychických onemocnění. Chybí jakýkoliv jasný plán, původně vytvořená pravidla systému PES už ignoruje i sám Blatný a pravděpodobně ani on sám neví, co má dělat,“ říká Buzek.

Trestní oznámení bylo podáno k Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, a to kvůli podezření ze spáchání několika trestných činů. Konkrétně jde o obecné ohrožení, nelidské zacházení, zneužití pravomoci úřední osoby a podněcování k trestné činnosti.

Zdroj info: https://www.radostnecesko.cz

Jan Blatný: Náhledové foto Ministerstvo zdravotnictví

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.