Jan Blatný

Trestní oznámení na ministra Blatného: Údajně přispívá k šíření nemoci a ohrožuje ČR

Okolo koronavirové pandemie se šíří velké množství různých informací. Spousta lidí si stěžuje na to, že na pandemie vydělávají druzí, jiní si myslí, že dochází k ohrožení zdraví či svobod. Politická strana Radostné Česko to vidí tak, že její předseda Boleslav Buzek podal trestní oznámení na ministra zdravotnictví Blatného. A důvod? Neodborný a vysoce hazardní přístup k veřejnému zdraví. Dále jde také o nekoncepčnost v tom, co ministr dělá. Podle Buzka tak Blatný ohrožuje jak psychické, tak i fyzické zdraví občanů ČR.

Zneužívání pravomoci?

I o tom předseda Radostného Česka hovořil. Konkrétně tvrdí: „Zatímco ve většině civilizovaných zemí ministr zdravotnictví chrání zdraví obyvatel, u nás je to naopak. Vypadá to, že se ministr dopouští zneužívání své pravomoci, ohrožuje naše fyzické i psychické zdraví a nabádá k trestné činnosti.“ Vyhlášení nouzového stavu je podle Buzka protiústavní. Neexistuje podle něj řádné a logické zdůvodnění tohoto stavu.

Zdůvodnění pro nošení roušek

Další bod, jemuž se Buzek věnuje. Konkrétně říká, že: „Ministr zdravotnictví nemá pro nařízení povinnosti nosit zdraví škodlivé roušky v přírodě jakékoliv pádné zdůvodnění. Proti nutnosti nošení roušek ve venkovních prostorech, zejména parcích a lesoparcích, se staví odborná veřejnost, která svá tvrzení dokládá na rozdíl od ministra Blatného studiemi.“

Překročení pravomoci úřední osoby

Trestní oznámení také hovoří o tom, že si ministr snaží prosadit politické zájmy bez jakéhokoli pádného vysvětlení. To třeba podněcuje k nenošení roušek v exteriéru v případě, že se budete vydávat za sportovce.

Zajímavé je i další tvrzení. „Celkový přístup ministra Blatného je nejasný, nekoncepční a vede k tomu, že celá společnost je z jeho opatření frustrována, roste míra depresí a dalších psychických onemocnění. Chybí jakýkoliv jasný plán, původně vytvořená pravidla systému PES už ignoruje i sám Blatný a pravděpodobně ani on sám neví, co má dělat,“ říká Buzek.

Trestní oznámení bylo podáno k Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze, a to kvůli podezření ze spáchání několika trestných činů. Konkrétně jde o obecné ohrožení, nelidské zacházení, zneužití pravomoci úřední osoby a podněcování k trestné činnosti.

Zdroj info: https://www.radostnecesko.cz

Jan Blatný: Náhledové foto Ministerstvo zdravotnictví

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

61 komentářů

 1. Jirka Odpovědět

  Kdykoliv si po odvolání ministra zdravotnictví řeknete,že větší blb už tam přijít nemůže,opak je pravdou.Může.A ještě si to užívá 🙁

  1. Honzanr Odpovědět

   Jj, je to smutné , ale je to tak, aneb kterak se asi z dobrého hematologa stal „výtečný“ virolog a epidemiolog…

   1. williams Odpovědět

    Ono se vůbec namnožilo velké množství odborníků. Hlavně když můžou přiložit pod kotel premiérovi Babišovi a zavděčit.

  2. Adam Balon Odpovědět

   Lépe bych to nenapsal.
   To co ti psychopati ve vládě dělají není nic jiného, než teror na občanech. nekoncepční, nesmyslné.

 2. Muf Odpovědět

  Nic bych mu nevytýkal. Jen to, že nedokázal zařídit Sputnik V.
  Mohlo být méně mrtvých. Ty už mu nikdo neodpáře. Je to vědec a tak ideologický, škoda.

    1. Adam Balon Odpovědět

     Ti pozůstali tady byli, jsou a budou. To jestli v sobě měli při jiných daleko těžších problémech i virus staré, nebo nové chřipky už na věci nic nezmění.
     Na staromáku jsou křížky za ty, kteří umřeli s pozitivním testováním na koronavirus (možná). Kde jsou křížky za ty, kteří zbytečně umřeli na jiné nemoci, protože se nedostali na vyšetření, nebo nebyla prováděná prevence. Toto jsou skutečné oběti, ale né chřipkovidu, ale všeobecné paniky a teroru naší pseudovlády a ovcí , kteřé jim v tom pomáhají.

     1. Alena

      Balone jak víš ,že někdo umřel proto ,že ho správně neošetřili ? Jenom šíříte nenávist. A ovce jste vy a vám podobní , protože papouškujete hloupé a nepodložené keci.

   1. Muf Odpovědět

    Zeptej se třeba pana T. Vodňanského
    Ty se naočkuj třeba vakcínou z Velké Británie nebo USA.
    Škoda že dodávka z obou zemí je 0. Pro tebe v překladu nic.

    1. Zdenál Odpovědět

     Naštěstí se očkuje vakcínami z Německa a USA. Před hrdiny, kteří propagují ruské vakcíny a nechají se jimi očkovat / Zeman, Babiš, Hamáček / smekám. Jsou to gerojové! Stejně jako Prymula, který u Jílkové uvedl, že se nechá očkovat tou čínskou. Je to frajer. Budeme sledovat, jak dlouho vydrží. Krpatec Putin už je také oočkován, ale je státním tajemstvím, čím.

  1. miloš Odpovědět

   A jak mohl zařídit Sputnik? Porušením platného zákona o léčivech, jak to navrhoval Kremelský šašek Zeman?

  2. Jindřiška Odpovědět

   On nemusel nic dokazovat, stačilo, kdyby nákup svým zákazem neblokoval. Pan prezident se postaral o „zbytek“… ano, prezident dává přednost před politikou vlastním lidem…

 3. 0703 Odpovědět

  TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA MINISTRA BLATNÉHO:
  Jedinná rozumná věc. Vždyť co ,,to“ nastoupilo na místo ministra jen škodí. A vůbec nejde pochopit ten dovětek : ÚDAJNĚ PŘISPÍVÁ K ŠÍŘENÍ NEMOCI A OHROŽUJE ČR. Ano snad mělo být napsáno doktor smrt 2 přispívá k šíření nemoci a ohrožuje a ne jen ohrožuje ale zesměšnil krom vlády i celou Ćr . Doktor a neumí vložit anglický text do překladače, neumí počítat a nyní opět, raději kopíruji: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vlada-cte-spatne-vlastni-data-uzavreni-okresu-nema-na-sireni-viru-vliv-148532. O tom že neumí číst, to už je snad jasné všem i těm totálně jednoduchým že respirátor ffp 2 je proti prachu a jak i výrobce uvádí Není proti virům ! Opravdu něco takového je snad možné už jen v Čr.

  1. Patricie Odpovědět

   SOUHLAS 🙂 V našem Kocourkově je možné všechno a už mě snad nic nepřekvapí. Ovšem, nehodlám trpět a snášet všechny nesmysly! Nehodlám si něčí vinou ohrožovat své vlastní zdraví rouškami a respirátory! Jsme zásadně proti jejich používání, protože nevidím jediný důvod je používat! Všichni mí známí a rodinní příslušníci je poctivě nosili a onemocněli! Bylo nám zakázáno a hlavně DĚTEM sportovat!! Kdo z těch lidí na horách onemocněl?! Venku v přírodě a při sportu se schází lidé zdraví a nemůžou se ničím nakazit! Zvyšují si imunitu! Ministr zdravotnictví a neví to?!

 4. szak Odpovědět

  Prosím kupte si respirátor v lékárně s certifikátem a ne pracovní pomůcku. Mám jich doma několik a všechny mají certifikát proti virům. Pak nebudete muset plácat dezinformace.

  1. Honzanr Odpovědět

   Vážený,

   já potřebuji normálně dýchat!!! Ne opakovaně vdechovat zplodiny mojí látkové přeměny vznikající v plicích!!!

   1. Antonín Odpovědět

    PLNĚ SOUHLASÍM,
    TO CO ŠKODLIVÉHO VYDECHUJEME OPĚT OKAMŽITĚ NADECHUJEME.Tak to je ten nesmysl,hnusný.

    1. williams Odpovědět

     Lidé co pracují již několik desítek let s respirátory celu šichtu by měli chodit dříve do důchodu? Ale není tomu tak.

  2. 0703 Odpovědět

   Szak : Ano z lékárny respirátory to mají a všechny z Číny taky a ty z Číny mají na přání a značku A class, nebo i českou vlaječku. Asi tak s vašimi dezinformacemi. A pokud by pán náhodou nechápal a věří kde čemu, tak si stačí najít články např. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/rakousko-stahuje-respiratory-hygiene-austria_2103050918_kro .
   Ale možná zbytečné v lékárně když vám řeknou, že se v tom můžete i potápět, tak to taky budete žvýkat.

  3. Kamil Odpovědět

   Až budu chtít prodat vlastní výkaly taky napíšu, je to potravinový doplněk nezávadný, hlavně že na tom vydělám,

 5. Jaroslav Odpovědět

  Ona taková moc nad celým národem je opájející až tak, že přehluší všechnu odbornost. Pamatuji když měl nastoupit jako ministr, tak říkal, že se musí poradit s manželkou a potom dělal samé kraviny, dál nepíšu nic.

 6. Roman Odpovědět

  Trestní oznámení, ano podepíšu se pod to také a měl by to udělat každý jen trochu rozumný člověk. Vláda chce trestat ze dezinformace, ale sama vláda už celý rok nic jiného nedělá a spoléhá se na slepotu obyvatel, cožpak nikdo neumí číst mezi řádky?
  – potřebujeme zahraniční pomoc v boji s Corona virem – až je pomoc potvrzena odvezou dva pacienty
  – nějaký docent z pražské laboratoře prohlašuje v rozhovoru na seznamu že vymizela chřipka prosím vás považte už dva roky tu není a to tu byla bez mála 2000 let – kam se ztratila?
  myslíte to vážně!!!
  probuďte se, na chřipku umírá spousta lidí na celém světě každý rok není to náhodou ona chřipka přejmenovaná na covid pro vyvolání strachu
  – za covid se připlácí v nemocnicích, pracujícím s nemocí covid – proč nás za každou cenu musí dostat na jejich očkování – a dělají proto opravdu maximum, tak aby to proběhlo v klidu (strach)
  – těch indícií je celá řada kdo má oči otevřené tak je vidí hlupák to nepochopí byť by to měl před sebou,
  – očkovat se – podplácejí nás covid pasem při cestách do zahraničí a nejen tam za čas tomu bude podmíněna i možnost pracovat
  – nechte ty co chtějí pracovat – pracovat a po práci skočit na pivo, děti chodit do školy – už teď jste jim zničily rok života a neotravujte vzduch nějakým covidem – nemusíte skákat podle evropského parlamentu, stačí když v té vládě začnete konečně něco opravdu dělat pro lidi, zatím tvoříte pouze chaos, to platí i pro opozici – teď proti za hodinu už to jinak nejde tak jsme hlasovali pro!?
  PŘEDSTAVITELÉ VLÁDNÍ MOCI, JAKO AUTORITA? KRÁDEŽE, PŘETVÁŘKA, ALIBISMUS, AROGANCE jakýkoli špatný přívlastek najdeme hodí se na vlády nejen téhle země, tak už nevím – a pak se divíme, když někde někomu rupnou nervy.

  1. williams Odpovědět

   Trestní oznámení by jste podepsali, ale celou situaci zlehčujete. Máte umrtí na Covid někoho blízkého? Nepřeju Vám to, ale otevřte oči.

 7. Bohumila Odpovědět

  Číst zdejší komentáře je opravdu neskutečné. Kdo z vás má vyšší vzdělání než tři obecné a jeden biograf?

  1. Věrka Odpovědět

   Přesně tak. Buďme rádi za Blatného, nikdo jiný tu odpovědnost nechtěl převzít. Ten, co ty neskutečné zmatky začal, vydávaL nesmyslnépříkazy, zákazy a sám je opakovaně porušoval – VYZNAMENANÝ PRYMULA – DEZERTOVAL JAKO PRVNÍ a všecky, kteří mu pomáhali, radili, stáli za ním „jako jeden muž“ v tom nechal. Máme pořád tolik kecalů, radilů, ale jediný Blatný se uvolil funkci MZ vykonávat.
   Když Prymula jedno vyznamenání, tak Blatný aspoň tři.

   1. Kamil Odpovědět

    Jistě, nejdříve podepíší Chvilkařský pamflet proti Babišovi, a když mi nabídne ministerský flek tak po něm skočím, však za peníze v Praze dům, no né.

  2. Zdeněk Odpovědět

   A ty máš nějakou virologickou univerzitu, Bohumilo? Kulové, že. Možná jsi ppostižená vírou v něco, co není.

 8. Radka Odpovědět

  Komu prospěje bránění k širšímu přístupu dlouho používaných generických léků jako Isoprinosine a Ivermectin, které mohou mít pozitivní antivirotický účinek v počátečním stádiu nemoci? Farmaceutickým firmám vyrábějícím vakcíny a nová předražená, nevyzkoušená léčiva?
  Požaduji jediné: Dejte lidem právo na vlastní riziko a třeba i za vlastní peníze si koupit lety prověřená generika typu Isoprinosine a Ivermectin, mimochodem i v některých zemích EU schválená k volnému používání, a nebraňte lidem starat se o vlastní zdraví a život.

 9. Radim Odpovědět

  Nevím, ale stávajícího ministra zdravotnictví, MUDr. Blatného, uznávám a vážím si toho, že je to člověk i odborník, který chce upřímně pomoci pandemii zvládnout. Žel, do stávající garnitury politiků se nehodí. Je moc čestný a poctivý, to se dnes nenosí! Proto je tam pouze do počtu, i když mnohokrát navrhoval a oponoval svými návrhy, byl v 90% umlčen a vždy rozhodli ti, co o všem rozhodují a do všeho se pletou! Přišel tam v nejhorší čas, kdy už i obyčejní občané odmítali nosit roušky a v mediích bylo slyšet samé „odborníky“, kteří vyzývali k neposlušnosti. Taková je objektivní realita. Stejně by mě jednou zajímalo, zda se to vůbec někdy dovíme, jaká je pravda a kdo stojí za tím, že jsme nejhorší na světě v počtů úmrtí a proč.
  Taková vyspělá země s tak vysokou úrovní zdravotnictví. A podávat ještě na ministra MUDr. Blatného žalobu, to je neuvěřitelné! Je to výsměch! Ale v dnešní době je vše možné!

  1. Zdeněk Odpovědět

   Za jakou cenu? Za tisíce postižených lidí, které přichází a ještě přijde. Jak je mořné, že se tu nenašla síla je všechny ty Babiše, Hamáčky a Blatné vykopat do jejich vigvamů a neotravovat lidi, kteří jen chtějí žít a nenechat se terorizovat

 10. Ivan Odpovědět

  Nepochybně nejsem sám,kdo je zcela přesvědčen,že u p.Blatného se o žádnou odbornost jednat nemůže,protože „kde nic není,ani smrt nebere“,ale v jeho případě to lze v souvislosti s výsledky jeho medicínsky negramotných rozhodnutí a zákazů s tou smrtí aplikovat v různém významu a slovosledu.

 11. Antonín Odpovědět

  Přátelé,
  v mých 65+ mám hodně trpělivosti ale tohle co si dělá slavná VLÁDA a sppecialista BLATNÝ mě už fak štve a moc. NEJSOU SCHOPNÍ ZAJISTIT vakcíny a tak s nás všech dělají blbce aby jsme to vydrželi, já se táži ..DO KDY?????? Chceme žít svobodně……všichni.

 12. Petr Majevský Odpovědět

  Radime,Blatný je anesteziolog.Ten má za úkol před operací uspat pacienty a během operace zabránit úmrtí.Blatný tedy uspává národ,jak má za povinnost,ale zabránit úmrtí nemůže.Před nástupem na post ministra byl náměstkem ředitele nemocnice v Brně.Ted úředník.Ten titul MUDr má sice oprávněně,ale dělal jen úředničinu.Nebyl tedy tím nejlepším adeptem na post ministra zdravotnictví.Nouzový zákon běží,Blatný vychvaluje,jak se situace lepčí.Blíží se konec nouzového stavu a najednou čísla opět rostou.Pro všechny mám návrh.Než začnete někoho vychvalovat či hanět,Porovnejte uváděná čísla s celkovým počtem obyvatel.Kalkulačku snad vlastní kdekdo.

 13. LencaV Odpovědět

  Já se žalobou úplně souhlasím. Člověk, kterého jsme před půlrokem vůbec neznali, najednou dupe, že to tak chce. Politici zkoušejí, co obyvatelé vydrží a co si nechají líbit.
  Brání nám užívat vlastní majetek jen proto, že je za jakousi pomyslnou čarou…

 14. Pavel Odpovědět

  Proč na Vrchní, když v trestním řádu je jasně napsáno u orgánu PČR nebo na okresním/obvodním státním zastupitelství? Vrchní to akorát postoupí na obvodní a obvodní s tím udělá to, co by s tím udělalo, kdyby to dostalo – postoupí policajtům. Akorát to bude trvat déle a že by to zaslání od státního zástupce mělo nějakou větší váhu (jak si mnozí i advokáti myslí), tak to fakt nemá…

 15. Jan Odpovědět

  Dle jeho mediálních výstupů a prohlášení pochybuji že je vůbec lékařem a k tomu prý úspěšným !!????? Je to zcela neschopný a nekompetentní poskok.
  Zcela zapadá do sbírky Babišovych kreatur vytažených z klobouku.

 16. Jindřiška Odpovědět

  Ministra Blatného obviňuji ze zbytečného úmrtí lidí, kteří mohli být očkováni vakcínou bezpečnou ruskou Sputnik, kterou prezidentu Zemanovi ruský premiér Putin slíbil a Slováci ji dostali okamžitě. Očkuje se s ní bez problémů v 55 státech mimo EU a evropských v Maďarsku a Srbsku. Je to tedy lék bezpečný a nepotřebuje schválení EU, jsme svrchovaný stát. Pan Blatný dává přednost před zdravím lidí, politice EU. Je ministrem České republiky nikoliv EU.Zasloužil se o šíření nakažlivé choroby tím, že nezabezpečil obyvatele dostupnou vakcínou a nutil je používat nedostačující roušky a respirátory. Jejich psychické zdraví podlomil tím, že je nutí být zavřeni doma pod trestem sankcí. Západní vakcíny jsou problémové, není jisté co po každé injekci udělají s člověkem a co udělají za 4 měsíce…

 17. Alena Odpovědět

  Tady se sešla banda hlupáků ,vůbec se nedivím ,že je tolik nakažených a mrtvých ,je mi vás líto jste sobci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *