Jóga

Tipy, s jakým cvičením můžete začít

Patříte i vy do skupiny lidí, kteří si dali novoroční předsevzetí ve formě slibu k cvičení? V tom případě je tento text pro vás. Dnes se totiž zaměříme na druhy cvičení, s kterými můžete začít. Pojďme se na ně společně podívat.

Svižné procházky

Ač se může zdát, že nejde o cvičení nebo že nemusí mít takové účinky, opak je pravdou. Výhodou je hlavně to, že nepotřebujete žádné vybavení ani cestování do tělocvičny. Prostě si zajděte tam, kde to máte rádi. Můžete vzít i rodinu. Zkuste nasadit svižnější tempo než to, na které jste zvyklí. Uvidíte, že to je náročné! Navíc jde o velice efektivní nástroj k hubnutí. Při takové svižné chůzi pracujete hlavně s dolními partiemi a dobře spalujete tuk z těchto míst. Zkuste nejdříve krátké procházky, poté je natahujte až na půl hodiny. Frekvenci je ideální okolo 100 kroků za minutu.

Jóga

Dobré je také vyzkoušet toto, dnes již vcelku známé, cvičení. Existuje dokonce nepřeberné množství druhů jóg a kurzů, které se na ně zaměřují. Jedním z nich je jóga pro XL plus. Nemusíte se stydět za svou váhu, naopak tyto kurzy s vámi dobře pracují a přizpůsobují vám cviky. Navíc v tom nebudete sami. Naučíte se perfektně protahovat a díky technikám jógy restartujete svůj metabolismus. Pokud si jen přece říkáte, že asi nemáte povahu na to být obklopeni cizími lidmi a cvičit při tom, zkuste další druh jógy. Kurzy jógy ve tmě!

Cviky ve vodě

Dalším cvičením, které si představíme, je cvičení ve vodě. I to má svá specifika. Mezi jeho výhody patří to, že i pokud je vaše váha vyšší, nezatěžujete ve vodním prostředí tolik klouby a pohybový aparát. Přitom však můžete vcelku efektivně cvičit. Správné plavání však může být pro začátečníky náročné. Proto je dobré nejdříve začít například s chůzí nebo během ve vodě. Dále můžete ve vodě využít mnohé nástroje. Například činky.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *