Kopřivový čaj

Poradíme, které bylinky, na jaký neduh

Pokud vás zimní období tradičně sužuje různými virózami a nemocemi, dnešní text je přím pro vás. Budeme se totiž zabývat léčbou těchto neduhů pomocí bylinek. Jde o vcelku oblíbený způsob, který je však někdy složitý, jelikož nevíme, která bylinka, co léčí. To si dnes rozklíčujeme. Pojďme tedy společně na to!

Co na rýmu

Rýma – velmi častý neduh, který není vůbec příjemný. Na tuto nemoc určitě zabere výtažek z jedle nebo borovice. Pročistí se vám nos a dýchací cesty. Vytvoří zdravé prostředí a uvolní sliznice. Další rostlinou, která uvolní tyto partie od rýmy je například eukalyptus, ale také máta či tymián. Navíc je můžete použít jak vnitřně, tak jen inhalovat. Ne nadarmo se právě tyto látky využívají ve sprejích do nosí nebo tobolkách.

Posílení imunity

Potřebujete-li jen posílit vaši obranyschopnost, určitě využijte rakytník výrobky z něj. Může se použít i při bolestech krku. Tato rostlina se využívala pro své účinky již v antickém Řecku. Obsahuje hlavně velký podíl vitamínu C. V této rostlině jej najdete více než třeba v pomeranči, přitom byste to asi ani nehádali. Oleje z rakytníku mají také antibakteriální účinky. Regenerují a snižují bolest. Právě kvůli tomu mohou pomoci vašemu bolavému krku. Navíc je to skvělý antioxidant, který nastartuje vaši obranyschopnost.

Echinacea a jitrocel

Pokud jsme již u oné imunity, můžeme určitě doporučit i produkty z echinacey. Existuje totiž mnoho přípravků pro zvýšení imunity obsahujících právě tuto rostlinu. Echinacea totiž aktivuje produkování buněk, které ve výsledku obranyschopnost vašeho organismu zaručí. Dále je zde jitrocel a již zmíněná borovice. Kromě krku pomohou hlavně při kašli. Přinesou úlevu a usnadní vykašlávání. Nejlepší je tyto rostliny využít ve formě čajů či sirupů, které najdete všude v lékárnách.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *