Nejzmutovanější varianta koronaviru C.1.2. jde z Afriky: Protilátky nepostačí

Covid Afrika

V několika zemích byla díky testování odhalena nová varianta onemocnění Covid-19. Konkrétně se jedná o mutaci C.1.2. Ta se zatím nejvíce liší od původního viru, jehož výskyt byl zaznamenán ve Wu-chanu. Tato skutečnost vyplývá z údajů, jež pochází jihoafrického Národního institutu pro nakažlivé nemoci a z Kwazulsko-natalské platformy pro sekvenování a inovace výzkumu.

Expandování mutace při rychlém přibývání nákaz

Přesně tato skutečnost byla odhalena. Stala se majoritní hned ve třech provinciích v oblasti jižní Afriky. K odhalení této nové mutace došlo již tento rok v květnu. Pravda je taková, že od této doby došlo k jejímu masivnějšímu rozšíření a setkat se s ní lze mimo jiné už také v Asii a Evropě. Server India TV News uvádí, že je v databázi Global Initiative on Sharing Avian Influenza Data uváděné pod zkratkou GISAID celkem 80 vzorků, jež korespondují se zmiňovanou mutací C.1.2.   

Nejvíce submutací

Zmiňovaná podoba onemocnění Covid-19 zmutovala skutečně výrazně a disponuje celkem 16 submutacemi. Jiné podoby jich měly maximálně 14 až 15! Rychlost tvorby mutací je alarmující a vir může být klidně škodlivý i pro jedince, již si již nemocí Covid-19 prošli. Pro lidský organismu je náročnější se s touto mutací srovnat.

V Evropě převládá delta

Je to tak a více než polovina očkovaných lidí, již se nakazili deltou, trpěla stejnými příznaky, jako tomu bylo u jiných variací covidu-19. Zajímavá jsou data agentury Public Health England (PHE). Podle nich bylo celkem 55,1 % hospitalizovaných pacientů s deltou neočkovaných.

Zdroj info: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-mutace-jizni-afrika-sireni-protilatky.A210830_132334_zahranicni_misl

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.