Vlašský ořech a med: recepty pro zdraví od našich babiček

Vlašské ořechy

Ořechy jsou velmi důležitou součástí našeho jídelníčku, i když pravdou je, že patří mezi alergeny. Obsahují ale také spoustu cenných látek, které nám mohou pomoci předejít spoustě onemocnění. Můžete jej najít součástí několika léků a doplňků stravy. Připravit si je můžete ale také samy, čímž ušetříte nemalé peníze. Ořechy obsahují bílkoviny, minerály, stopové prvky a živiny. Pokud je smícháme s dalšími produkty, mohou být jejich účinky mnohem silnější.

Přírodní lék na anémii

Anémie nebo-li chudokrevnost je stav, který trápí zejména ženy (vzhledem k měsíčním ztrátám). Smíchejte med a ořechy v poměru 1:1. Na 500 g medu a 500 g ořechů přidejte ještě šťávu z jednoho citronu (množství citronu vždy upravte v závislosti na množství medu a ořechů). Třikrát denně si dopřejte 1 lžíci tohoto přípravku. Tento lék pomáhá i při chronické únavě. Vyrobit si můžete také ořechový čaj proti anémii. Ve velkém hrnci smíchejte 1 litr vody a asi 20 čerstvých listů ořešáku. Přiveďte k varu a vařte 15 minut. Poté sceďte a pijte dvakrát denně po jednom šálku.

Ořech

Foto: Pixabay

Regulace krevního tlaku

Pokud vás trápí vysoký nebo nízký krevní tlak, smíchejte opět stejné množství vlašských ořechů a medu. Užívejte po dobu čtyř až pěti týdnů jedenkrát denně. Jedna porce je jedna lžíce.

Na chřipku a nachlazení

Užívat můžete začít už před obdobím chřipek, ideální je také jako léčba. Smíchejte 1 lžíci medu a 1 lžíci jemně mletých ořechů. Přidejte ¼ lžíce mleté skořice. Užívejte aspoň tři dny po akutních zdravotních problémech. Při chronickém kašli používejte směs ořechů, medu a skořice po dobu 14 dnů.

Při užívání antibiotik

Řada z nás si spolu s antibiotiky kupuje v lékárně probiotika – která rozhodně nejsou levnou záležitostí. Přitom by stačilo denně užívat ořechy, které jsou přírodním probiotikem.

Při bolestech hlavy a nespavosti

Jednu lžíci medu smíchejte se 3 až 4 vlašskými ořechy. Jakmile vás začne bolet hlava, tuto směs zkonzumujte. Užívání před spaním pomáhá při usínání a problémech s nespavostí.

Zdroj: https://zyj-zdrowo.eu/zdrowe-zycie/orzech-wloski-sprzymierzeniec-kobiet-pomoze-przy-anemii-bolach-glowy-i-przewleklym-kaszlu

Foto: Pixabay