Na co pozor při opalování

Slunění

Opalování. Říkáte banalita, která se nemusí nijak řešit. Mnozí budou jistě oponovat. V dnešní době, kdy ubývá ozon v atmosféře a kdy roste počet tropických dní v roce i zde v mírném klimatu, je opalování spojeno s mnoha riziky. Špatný způsob slunění může mít za následek onemocnění kůže, popáleniny a podobně. Navíc dnes tak není nijak lehké orientovat se v nabídce různých krémů na opalovaní,  Panthonů, olejů na opalování, mlék na opalování a podobně. Pojďte se dozvědět více!

Žádná ochrana není potřeba

Tak tento argument je velmi častý, navzdory tomu jak hloupě zní. „Vždyť naši předci taky neměli žádné krémy!“ Argumentují někteří. Pravdou však je, že sama pokožka se se Sluncem nevyrovná sama. Je totiž s to vytvořit si maximálně ochranný sluneční faktor 6. To ale pro efektivní ochranu před paprsky samozřejmě nestačí. Další nepravdou je to, že po opalování na dovolené se o pokožku již nemusím starat do té doby, co bude opálená. Další nesmysl. I když je pravda, že v létě po dovolené můžeme o něco málo snížit, ale i nadále musíme používat při opalování kosmetiku.

Pod slunečníkem jsem v bezpečí

Samozřejmě, že nemůžete spoléhat na to, že pod slunečníkem nebo někde ve stínu na vás nepůsobí sluneční UV záření. Žádný slunečník nesníží UV paprsky o 100%. Navíc sluneční paprsky se také odrážejí například od vodní hladiny, písku či betonu nebo v zimě dokonce i od sněhu. Ochranu tedy nepodceňujte.

Nejlepší ochrana? Nejvyšší faktor!

Důležitým rozhodnutím je, jaký faktor kosmetického přípravku na opalování zvolíme. Ač by se věta v podtitulku mohla zdát logická, není tomu tak. Vždy je však důležité vybírat podle sebe. Neboli dle svého fototypu. Jde tedy o to jak je vaše pokožka zbarvená, jste li bledší nebo tmavší. Pro každého je lepší něco jiného Pro normální či tmavší typy stačí nižší faktor přípravku. Pro bledé je dobrý vyšší.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.