Myčka aplikovaná jako indikátor zdraví domácnosti: Když solíte příliš, hned vám to dá vědět

Myčka jako geniální pomocník každé hospodyňky: Když solíte příliš, hned vám to dá vědět. Myčka na nádobí zdaleka není jen šikovným pomocníkem při úklidu. Naopak – když víte, jak na to, rychle se promění ve strážce vaší pohody a zdraví.

Jak podle myčky poznat, že hodně solíte

Sůl, ačkoli je základní složkou při vaření, může být dvousečnou zbraní. Její korozivní povaha, zejména pokud zůstane po delší dobu v kontaktu s kovem, může poškodit jemné ostří nožů, což vede k otupení čepele, která již nefunguje tak jako dříve. Toto poškození není hned viditelné, ale postupně se projeví, podobně jako zdravotní důsledky konzumace příliš velkého množství soli.

Ale co kdyby vaše myčka nádobí uměla mluvit? Co kdyby vám hned při vykládání nádobí řekla, že právě ta látka, která vylepšuje vaše jídlo, ohrožuje také životnost vašeho kuchyňského náčiní – a tím i potenciálně vaše zdraví? Ale ona to vlastně už dělá – je se musíme naučit jí správně číst. Stačí se zaměřit na příbory. Také se u vás objevují nevzhledné rezavé skvrny a vy nevíte, jak tomu zamezit my ano – jde právě o známku toho, že ve zbytcích jídla zůstává hodně soli – a ta pak způsobuje korozi kovu. Takže buď můžete příbory před vložením do myčky důkladně opláchnout – anebo )a to je pro vaše zdraví rozhodně ta lepší varianta), trochu zmírnit přísun soli při vaření. Zkuste si vzít k ruce víc bylinek nebo koření a uvidíte, že vám najednou tenhle všudypřítomný bílý prášek zas až tolik chybět nebude.

Foto: Pixabay

Co do myčky nepatří

Ale se svou myčkou byste se měli naučit „komunikovat“ i na mnoha dalších úrovních. Ne všechno nádob, které do ní dáváte, je totiž k tomuto účelu vhodné. Tak se ve své kuchyni potýkáte s problémem postupného otupování nožů, rezavění struhadel a loupání teflonu? Viník je v tomto případě jediný – myčka.

Tihle pomocníci do ní totiž prostě nepatří – a to ani občas. Nože obvykle stačí přetřít houbičkou (pro dezinfekci namočenou v ocet nebo citronové šťávě). Pro struhadla platí to samé. A pokud máte v ruce kousek z teflonu, který se ručnímu mytí brání, ponořte ho do co nejteplejší vody a v té jednodušeji rozpusťte tabletu do myčky. Po 20 minutách namáčení pustí i ty nejhorší usazeniny, a přitom své kuchyňské pomocníky opravdu nijak nepoškodíte.

A totéž platí i pro výrobky ze dřeva, které do myčky také nepatří – nezáleží na tom, zda jde o prkénka nebo vařečky. U nich je však dlouhodobé namáčení nevhodné vždy – namáčejte je tedy nanejvýš na 5 minut.

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/jak-poznat-podle-nadobi-ze-moc-solite-52791#dop_ab_variant=1239101&dop_source_zone_name=prozeny.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz, https://www.teka.com/cs-cz/inspirace/tipy-vyuziti-mycky/, https://www.perfektservis.cz/Servis/Spotrebitelsky-radce/Mycka-tip-pro-lepsi-funkce.aspx

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.