Klasická jóga vás nudí? Zkuste Yoga Beat!

Yoga Beat v sobě kombinuje prvky jógy a posilovacího tréninku. Cvičí se na rytmickou hudbu, přesto však maximálně uvolněně. Žádná ospalost nebo nuda tedy rozhodně nehrozí!

Yoga Beat je, jednoduše vzato, dynamický trénink, který kombinuje prvky klasické hatha jógy, tance a fitness pohyby. Cvičí se vždy na speciálně vybranou hudbu s jasně slyšitelným rytmem, který určuje rytmus pohybu.

Během lekcí se vždy začíná s klasickými jógovými pozicemi, jako je například pes (s hlavou dolů). Teprve poté, když si je dostatečně osvojíte, je instruktor modifikuje uspořádáním do krátké sekvence pohybů, proložených dalšími dynamickými prvky (např. výkopy, otočky apod.).

Přechody mezi jednotlivými pozicemi jsou velmi rychlé a mezi sekvencemi máte opravdu jen malou chvilku na odpočinek. Ta však bohatě stačí.

Že józe nerozumíte? Na to zapomeňte

Během Yoga Beat instruktor nepoužívá složité názvy pozic, místo toho od něj dostanete podrobné pokyny k tomu jak dýchat nebo jak a kterým směrem provést tah. Trochu se to podobá lekcím aerobiku, ovšem s velkým přesahem.

Je také vhodné poznamenat, že Yoga Beat rozhodně není pro začátečníky. Jedná se o cvičení s vysokou intenzitou, které vyžaduje minimálně průměrnou kondici. Rovněž je dobré znát alespoň základní pozice jógy, jinak se při cvičení snadno ztratíte. Tempo změn je opravdu rychlé!

Jde zkrátka o cvičební systém pro lidi, kteří se neshlédli právě v tradičních lekcích jógy a přesto z nich chtějí těžit. Je to cvičení pro energické lidi, kteří mají rádi pohyb! Jaké účinky můžete od Yoga Beat očekávat?

  • vaše tělo se stane flexibilnějším
  • posilujete svaly
  • zlepšíte cirkulaci krve
  • vytvarujete postavu
  • zpevníte pokožku
  • na lekci si můžete si odpočinout, uklidnit se a uvolnit své emoce

Ovšem i když je tempo velmi intenzivní, každý si ho může tak trochu přizpůsobit svým možnostem. Není třeba zpočátku prvky zcela dotahovat, nebo stihnout všechny série opakování. Koneckonců, vždyť cvičení dělá mistra!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *