Jak vyčistit lymfatický systém

Lymfatický systém složený z lymfatických uzlin, cév a dalších vnitřních orgánů patří mezi základní opěrné body celého lidského organismu. Jedná se v podstatě o jakéhosi ochránce při boji lidského těla s jakýmikoli viry a infekcemi. Tento obranný štít by měl efektivně fungovat a zbavovat vaše tělo škodlivin. Mnohdy tomu tak ale není a nebezpečné látky se začnou usazovat přímo v tomto systému. Špatná funkce lymfatického systému se začne projevovat bolestmi svalů anebo jinými příznaky nemocí. K fungování tohoto systému je třeba jej čas od času úplně očistit. Pokud nevíte, jak očista lymfatického systému vypadá, pak se to v následujícím textu určitě dozvíte.

Změna jídelníčku

Nejprve byste měli změnit váš jídelníček natolik, aby došlo k efektivní změně, a vy jste mohli s očistou začít. Pozor si tedy dejte hlavně na potraviny s vysokým obsahem soli a cukru. Dále si dopřejte hodně ovoce a zeleniny. Nezapomínejte ani na pečivo. Konzumujte jej ale v menší míře, a to v celozrnné variantě. Vyhněte se veškerým konzervačním látkám. To dnes sice není jednoduché, ale za pomocí čerstvých potravin se to může podařit. Denně byste měli vypít přibližně okolo 2 litrů čisté pramenité vody.

Správné dýchání a cvičení

Kvalitní očista lymfatického systému si vyžaduje i správné dýchání bránící společně s nosem. Lymfatické tekutiny budou díky tomuto faktu neustále v pohybu, takže bude postupně docházet k očištění organismu a odtoku nebezpečných látek mimo vlastní tělo. Pokud vše doplníte občasným cvičením v podobě dřepů, skokem přes švihadlo anebo jinými aktivitami, máte vyhráno. Bohatě postačí 5 minut za den.

Odpočinek a alternativní terapie

Nezapomínejte na dostatečné množství kvalitního a ničím nerušeného odpočinku. Výbornou volbou je parní lázeň. Pokud ale půjdete do sauny, tak stoprocentně neprohloupíte. Z alternativních terapií vybíráme akupunkturu a také masérské služby od profesionálů.

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *