Jak vybrat správné snídaňové cereálie a müsli

Müsli

Rádi byste snídali zdravě? Jasně, můžete vyzkoušet různé cereálie a müsli. Právě tyto potraviny se v posledních letech staly jakýmsi synonymem zdravého stravování a správného startu do dalšího dne. Mnohdy tomu tak ale není, a to obzvláště v případech, kdy si koupíte sáček plný nejen cereálií, ale také cukru a tuku. Váš den tak ve vaší hlavě začne naprosto skvěle zdravě, nicméně opak bude ve skutečnosti pravdou. Jak tedy vybrat správnou snídani tohoto druhu? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Pozor na glukózo-fruktózový sirupu, ztužený a palmový tuk

Ve vaší snídaní by neměly v žádném případě figurovat nezdravé potraviny. I proto je třeba začít u ingrediencí, jež by v cereáliích být neměly. Jde hlavně o ty nejlevnější suroviny, díky kterým výrobce dokáže ušetřit na úkor našeho zdraví spousty peněz. Pozor je třeba dát hlavně na velké množství přidaného cukru a také tuku. V kvalitních cereáliích bude co nejvíce vlákniny. Co se týká cukrů, ty by se měly pohybovat v rozmezí od 20 do 30 gramů. Obsah soli by měl být do 1 gramu na 100 gramů cereálií.

Müsli  

Müsli: Zdroj obrázku Pixabay.com   

První vodítka jsou jasná

Najdete je na přední straně obalu různých cereálií. Důležitá jsou hlavně dvě hesla, a to bez přidaného cukru a bez palmového oleje. Zapomenout nelze ani na sdělení, že výrobek obsahuje celozrnné cereálie.

Müsli

Müsli: Zdroj obrázku Pixabay.com   

Pozor na velikost snídaňové porce

I když budete mít k dispozici ty nejlepší cereálie, které obsahují ty správné látky, neznamená to, že byste se museli nezřízeně přecpat. Doporučená denní dávka se pohybuje okolo 40 g u žen. Muži, chlapci a sportující osoby si mohou dopřát cca 60 až 80 gramů. Cereálie je dobré jíst s jogurtem či kefírem, polotučným mlékem a čerstvým ovocem. Nebojte se ani experimentů. Výborná jsou nejrůznější semínka, ořechy a podobně.

Müsli: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com   

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.