Jak se zbavit chuti na sladké

Cukr

Pro někoho je to nekonečný boj, někdo však tuto výzvu zvládl. Řeč je o boji s neutuchající chutí na sladké. Pokud chcete omezit příjem cukrů a sladkostí pro svůj organismus, zvláště v době karantén, určitě vám s tím dnes pomůžeme. Pojďme na to!

Co může stát za chutí na čokoládu

Pokud se doma častokrát přistihujete, jak konzumujete či vyhledáváte čokoládu, myslíte na ni a máte na ni zvýšenou chuť, může za tím stát nedostatek hořčíku v organismu. Právě při nedostatku tohoto prvku může být reakce těla přesně taková. Vyhledávání čokolád, sušenek a podobně. Chcete-li konzumaci podobných sladkostí omezit, zkuste do jídelníčku zařadit potraviny, které jsou na hořčík bohaté. Navíc můžete tyto snahy ještě podpořit pitím minerálek či konzumací doplňků stravy. Pokud již přijde na čokoládu, omezte její porce a volte vždy tu s více jak 70 % kakaa.

Chuť na sladké zažeňte ovocem

Pokud máte chuť na jakoukoli sladkost, tělo si říká o přísun cukru. Ten můžete zajistit právě sladkostmi, které však mohou být nezdravé. Existují však i jiné varianty. Například zkuste zakousnout nějaké dobré a šťavnaté čerstvé ovocečerstvé ovoce. Právě sladká ovoce zaženou chuť na sladké a pro tělo představují přísun cukrů. Navíc ovoce v sobě nemá jen cukr, ale i vitamíny, minerály a antioxidanty.

Chutě na sladké neutuchají

Jíte-li ve velkém hořkou čokoládu a ovoce, dle výše zmíněných rad, ale stále máte nekontrolovatelné návaly chuti na sladkosti, může za tím být hypoglykémie, tedy pokles hladiny cukru v krvi. Pokud nejste diabetik, nemusíte se ničeho bát. Jste-li zdraví a klesne vám hladina cukru v krvi, cítíte se slabí a mohou se vám třást končetiny. Předcházet tomu můžete lepší stravou. Tou, která bude bohatší na vlákninu a luštěniny. Právě ty totiž dodávají tělu energii, která není spojena s výkyvy hladiny cukru v krvi.

Náhledové foto: Pixabay

Svět zdraví je bezbřehý. Jak se cítit co nejlépe? To neví nikdo, ani já. Přesto vám nějaké zajímavosti prozradím.