Čas sklizně hrušek: Očistěte své tělo od těžkých kovů

Hrušky

Mezi velmi oblíbené ovoce patří bezesporu hrušky. Vždyť se setkáváme s tím, že si na nich pochutnávali lidé již před více než 3000 lety. Tradičním se stal hlavně odvar z hrušek, jenž se podával především v případě nemocí spojených s vyššími teplotami. Hrušky jsou ale vynikající i v mnoha dalších ohledech. Dokážou pomoct tělu vyloučit těžké kovy typu olova, rtuti nebo kadmia. My se na hrušky z pohledu jejich přínosnosti podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Hruška pod drobnohledem

Hruška, jak je všeobecně známo, představuje ovoce, které plodí hrušeň. Jde o strom řadící se do čeledi růžovitých a mimo plodů je využitelný také na dřevo. V kůře hrušně je obsažen arbutin, látka vyznačující se efektem přírodního antibiotika. Dokáže si poradit s mnohými bakteriemi a posílí žaludek či pomůže ochránit oblast močového měchýře. Jestliže je hrušeň na vhodném stanovišti, bez problémů roste klidně i 200 let. Jinak samotná hruška je malvicí. Plody plné sladké šťávy se dělí na letní, podzimní a zimní. Nejvíce trvanlivé jsou přitom posledně jmenované.  

Jaké jsou vlastně účinky hrušek?

Hrušky se vyznačují především vysokým podílem vody, pomáhají tak perfektně čistit střeva. Mimo jiné se podílí na odstranění zácpy a jiných obtížích trávicího charakteru. Co vlastně hrušky obsahují? Jedná se především o:

  • draslík,
  • sodík,
  • zinek,
  • měď,
  • vápník,
  • fosfor,
  • a další.

Hrušky

Hrušky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Jinak neutralizují ony zmiňované škodliviny. Obsahují i spousty vitamínu C a kyseliny listové důležité hlavně z pohledu krvetvorby a růst. Zapomenout nelze ani na vitamín B, který se ukrývá pod slupkou. I proto se vyplatí hrušky neloupat. Hrušková šťáva se mimo jiné podílí na zpevnění stěn cév. Působí žlučopudně. Pomáhá i při stavech, kdy využíváme diuretika.

Jak dobře nakoupit a konzumovat hrušky?

Ideální je samozřejmě hrušky vypěstovat a utrhnout si ze stromu ve vlastním sadu. Ne vždy je to ale možné, a tak si je zakoupíme. Pozor hlavně na plody, u nichž se na povrchu objevují hnědé skvrny. Ty se nejrychleji zkazí. Hrušky je třeba skladovat minimální dobu a co nejrychleji konzumovat. Ideálně syrové. Hodí se ale i do kompotů a salátů. Zapomenout nelze ani na skvělou pálenku hruškovici. Její příprava ovšem vyžaduje hodně zkušeností.

Hrušky: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.