Vybíráme běžecký pás

Chcete si jít zaběhat a venku prší nebo je zima, že by ani psa nevyhnal? Pokud ano, máte jedinečnou možnost pouze na kvalitním běžeckém pásu. Ten si můžete bez větších potíží koupit, a ta za velmi solidní ceny. Při jeho výběru je určitě ale třeba přihlédnout k mnoha různým aspektům. Těch je poměrně hodně a pouze ceny by rozhodovat zcela jistě neměla. Podívejme se tedy na kritéria výběru takovéhoto přístroje mnohem podrobněji.

Nemotorový nebo motorový běžecký pás?

V první řadě byste si měli rozmyslet, jestli si vyberete motorovou nebo bezmotorovou variantu běžeckého pásu. Když obsahuje pás motor, je logicky poněkud dražší. Trénink na něm je ale mnohem efektivnější především z hlediska pohodlné regulace rychlosti a také samotného sklonu běžecké plochy. Pro simulaci běhu do vrchu je skutečně optimální. Bezmotorové běžecké pásy jsou sice levné, nicméně trénink na nich je často monotónní a ne příliš zábavný.

Rám a běžecká plocha

Dbát byste měli na celkovou nosnost běžeckého pásu, která je dána kvalitním rámem. U toho by mělo být uvedeno celkové výsledné zatížení a doporučená výška člověka, jenž bude cvičit. Důležitá je i ergonomie držení pásu a samotný design. U běžecké plochy by měly rozhodovat její rozměry, a to především délka a šířka. Důležité je i její odpružení, díky němuž si odpočinou klouby.

Motor a počítač

U motorových pásů byste měli dosáhnout maximální rychlosti okolo 25 km/ h a měla by zde být i opravdu nízká minimální rychlost. Výkon motoru je udáván v HP, a to od 1,5 do 4 HP. Výkon byste měli plynule regulovat. Palubní počítač musí měřit rychlost, kilometry a především čas cvičení. Výborné je i měření tepové frekvence a spálených kalorií. U profesionálních a kvalitnějších strojů jsou tyto charakteristiky jakousi samozřejmostí. Vy sami tak budete přesně vědět, kolik jste tréninkem spálili.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.