Trekingové hole

Jak vybrat trekingové hole

Chůze je dle mnohých odborníků jedním z nejvhodnějších typů pohybu. Pokud se rozhodnete pro různé trekové vycházky, vyplatí se nakoupit ty správné trekingové hole nordic walking. Jejich možnosti jsou dnes poměrně různorodé, jelikož si je můžete koupit hned v několika rozličných podobách. Podívejme se tedy na všechny aspekty, které je zapotřebí brát v tomto ohledu v potaz. Trekingové hole je třeba volit s maximální možnou obezřetností. Soustřeďme se tedy na základní kritéria jejich výběru.

Pevné či teleskopické trekingové hole

Určitě je třeba se rozhodnout, jestli zvolíte klasické pevné nebo trekingové hole teleskopické odpružené. U pevných není třeba až tolik dbát na značku. Teleskopické ale berte v té nejznámější možné podobě. Musí totiž držet v pevně nastavené pozici v době, kdy je používáte. Hole pevných délek je možné zakoupit v naprosto přesném délkovém provedení. Při odrazu jsou tyto hole mnohe pevnější a tvrdší. Prakticky je nutné volit hole, které budou při narovnání postavy a úchopu svírat úhel v lokti přibližně okolo 90 stupňů.

Rukojeť a bezpečnostní nároky

Rukojeť hole musí jednoznačně disponovat tvarem, který bude pro držení maximálně ergonomický. Výborné jsou především některé ryze přírodní materiály. Jmenovat bychom mohli především kaučuk nebo korek. Z těch nepřírodních se využívá zejména plast a také pěna. Neméně důležité je i speciální pourko, které musí být měkké, anatomicky tvarované a jednoduché. Při chůzi nesmí nijak ruku stískat a zastavovat tak krevní oběh. S poutkem by se mělo také snadno manipulovat.

Další aspekty výběru holí

Velmi důležitá je hmotnost holí. Čím je vyšší, tím pochopitelně budete muset vyvinout větší sílu. Fyzicky vás chůze s nimi mnohem více unaví. Při chůzi byste je fakticky neměli vnímat. Vybírejte i hole s kvalitními hroty a s pevným plastovým talířkem nad nimi. Součástí hole musí být mimo jiné také botička. Ta je z gumy a nasazuje se na hrot zespoda.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *