Tohle zaručeně zabírá na bolesti svalů po cvičení

Ke cvičení neodmyslitelně patří i následná bolest svalů, která je spojená s obnovou svalových vláken. Při dodržení několika pravidel a vhodné prevenci přímo po cvičení je možné bolest svalů poměrně výrazně eliminovat. Podívejte se na několik způsobů, které opravdu zabírají na bolesti svalů po tréninku.

Správně nastavený trénink

Jedním ze základních předpokladů, jak snížit a v nejlepším případě eliminovat bolest svalů, je správně postavený trénink. Před zahájením samotného cvičení je potřeba věnovat několik minut důkladnému protažení a strečinku. Jde o to, aby se svaly zahřály a připravily na nadcházející zátěž. Stejně tak je důležité zakončit celé cvičení důkladným protažením. Díky tomu se ze svalů vyplaví případná kyselina mléčná. I tak je nutné počítat s tím, že například ve chvíli, kdy dlouho necvičíte, se bolest svalů objeví víceméně v každém případě po více intenzivním tréninku.

Doplňky stravy mohou snížit bolest svalů

Aby bylo možné snížit bolest svalů po tréninku, je důležité správně sestavit jídelníček, aby byl bohatý na všechny důležité látky. A to znamená především příjem bílkovin. K tomu je vhodné doplnit doplňky stravy. Jedná se například o doplnění BCAA, což jsou aminokyseliny s větveným řetězcem. K tomu nezapomeňte přidat kvalitní multivitamín. V rámci prevencí bolestí a případných křečí svalů je klíčový především hořčík. Ten je možné užívat vnitřně, ale i aplikovat lokálně ve formě hořčíkového oleje, který se snadno dostane do svalu na potřebném místě.

Foto: Pixabay

Spánek, masáže a klidový režim

Pokud svaly bolí z přetrénování, můžete se zkusit zaměřit na svou tréninkovou rutinu. Ta by neměla být přehnaná, ale měla by obsahovat potřebný, a především dostatečný odpočinek. To znamená minimálně jeden až dva dny v týdnu. K tomu je nesmírně důležitý kvalitní spánek. Pomocí proti bolesti svalů mohou být také masáže nebo střídání teplé a studené vody, což podpoří prokrvení svalů.

Zdroj: https://www.onlinefitness.cz/blog/jak-minimalizovat-svalovou-bolest-po-treninku-206 a https://www.kulturistika.com/trenink/strecink-a-flexibilita/tipy-jak-predejit-po-treninkove-bolesti-svalu-a-jak-se-ji-co-nejrychleji-zbavit-kdyz-uz-k-ni-dojde

Náhledové foto: Pixabay