Dámská móda: Šátek – doplněk, který dělá každý outfit „módnějším“

Hedvábný šátek

Žádná zkáza

Nejste velkým fanouškem věcí, které by vám mohly nebo nemusely zničit účes? Nebojte se dámy, šátky vám nemusí přinášet pocit blížící se zkázy pokaždé, když vás napadne je nosit. Právě naopak, pokud je správně upravíte a zvolíte ten nejlepší způsob, jak zvýraznit vlasy a rysy, možná se právě dostanete do módní nirvány! Miluji své šátky do vlasů. Vyléčí špatný den vlasů asi za tři sekundy. Jsou všestranné, existuje milion různých typů, které se hodí k různým outfitům, je tak snadné je hodit do tašky nebo kufru. Můžete je nosit s vlasy dolů, vlasy nahoru, vlasy do nízkého drdolu. Když cestuji, vždy se ujistím, že si jich pár zabalím, protože téměř nikdy necestuji s fénem nebo čímkoli jiným. To někdy dokončí vzhled ve dnech, kdy vlasy nevysychají tak dobře jako ostatní (víte, co myslím?).

Denní a noční šátky, jarní, letní a zimní

To znamená, že existuje nespočet způsobů, jak nosit šátek. Vše, co musíte udělat, je zvládnout všechny techniky vázání a oddělit denní šátky od nočních, jarní od letních a zimních. A pokud vám někdy dojde inspirace, vzpomeňte si na báječné způsoby, jak naše oblíbené celebrity nosí tyto pokrývky hlavy, od Cary Delevingne po Evu Mendez a mnoho dalších. Začněte nákupem pestrých a módních šátku. Kupuji své šátky na různých místech od H&M až po BBmoda.cz. Zde najdete jak saténové šátky ideální pro nošení ve vlasech, okolo krku či na kabelkce (a to nás zajímá) a mají také velké šátky z pravého hedvábí.

Hedvábný šátekFoto: bbmoda.cz

Upravte svůj šátek jako profesionál

Vyhýbejte se dalším trendům, jako je pekařská chlapecká čepice nebo baret. Pokud jste začátečník, začněte tím, že si uvážete šátek do culíku. Tímto způsobem začnete používat trend šátků tak, že budete dělat dětské krůčky. Nebojte se experimentovat. Je to odvážný trend a jak se zdá, hippie styl je vždy ten nejvhodnější, pokud si obvykle dáváte přednost rozpuštění vlasů. Stačí šátek skládat, dokud nevytvoří hustou čelenku, a ovázat si ho kolem hlavy tak, aby vám zakrýval čelo. Jděte pro turbany. Nasměřujte svůj vnitřní diva styl a oblékněte si turban na drzý večer s kamarádkami. Nebojte se, že budete vypadat příliš okázale.

Pokud se ujistíte, že se váš outfit hodí k uvedenému šátku, nebudete se muset o nic starat. Barevný šátek totiž může udělat radost i jinak jednotvárnému outfitu. Udělejte hollywoodský diva tah tak, že si kolem hlavy omotáte hedvábný šátek tak, aby vám zakryl vlasy tím, že je vpředu svážete. A pokud se chcete svézt v kabrioletu a nechat svůj šátek odletět!

Šátek jako moderní doplněk

Šátek jako moderní módní doplněk byl definován v prvních desetiletích dvacátého století. Splývavé hedvábí, které se nosilo přehozené kolem těla, byly částečně módou díky tanečnicím, jako byla Isadora Duncan. To, že Duncanovu smrt způsobil dlouhý šátek kolem krku, který se zachytil v kolech Bugatti, je jedna z morbidních asociací se šátkem. V průběhu 20. a 30. let 20. století byl šátek začleněn do elegantní módy těchto desetiletí. Jak je vidět na mnoha módních ilustracích a fotografiích tohoto období, šátek sloužil jako smyslný i jako geometrický designový prvek.

Hedvábný šátekFoto: bbmoda.cz

Prázdné plátno

V průběhu dvacátého století byla s výhodou využita životaschopnost šátku jako prázdného plátna, na kterém lze prezentovat propracované návrhy, reklamu, humorné motivy a tvorbu umělců. Myšlenka tisku šátků a kapesníků na památku hrdinů, politických událostí, vynálezů a dalších příležitostí začala na konci osmnáctého století a byla populární po celé devatenácté století. Toto použití pokračovalo do dvacátého století, šátky připomínající světové veletrhy, politické kampaně, města, turistické atrakce a četná další témata. Módní návrháři používali podepsaný šátek jako prostředek k doplnění svého oblečení a propagaci svého jména. Jak se licencování stalo zavedenou součástí módního průmyslu, jména návrhářů na šátcích se stala lukrativní vedlejší činností.

Návrháři a značky

Různé známé firmy a návrháři přispěli k výrobě elegantních a sběratelských šátků. Hermès začala tisknout hedvábné šátky s motivy koní v roce 1937; ve 40. letech 20. století anglická textilní firma Ascher pověřila umělce Henryho Moora, Jeana Cocteaua a další, aby vytvořili návrhy šátků; v době rozkvětu nošení šátků v 50. letech udávaly Američanky Brooke Cadwallader a Vera a Tammis Keefe tón ozdobným šátkům s rozmarnými a hravými motivy; a móda 60. let byla často zdůrazněna šátky od Emilia Pucciho, Rudiho Gernreicha a dalších návrhářů té doby. Zatímco nošení šátků s 21. stoletím ubylo, šátek zůstává všestranným doplňkem, jehož konotace sahají od šik až po mateřskou v závislosti na šátku a sebevědomí nositelky.

Náhledové foto: bbmoda.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.