Orgasmus mozku: příjemné pocity do celého těla. Zažijte ho!

Spokojenost

Orgasmus mozku je známý také pod názvem Brain Orgasmus a jedná se o pojem, který byl poprvé použit v roce 2010. Jedná se tedy o relativně nový pojem. Orgasmus mozku začíná v oblasti zátylku, kde se začne projevovat příjemným brněním. Toto brnění se dále rozšiřuje do celého těla a je velmi příjemné. Nemá nic společného se sexualitou či sexuálními podněty. Orgasmus mozku je spojen s relaxací, odpočinkem a odstraněním stresu.

Jak zažít orgasmus mozku?

Lidé jej mohou zažívat v mnohých situacích, a do určité míry je to individuální. Co mají ale všichni lidé, kteří orgasmus mozku prožili, společné, je to, že zažívali chvíle spokojenosti a příjemných pocitů. Pocit mravenčení můžete podpořit vhodnými zrakovými či čichovými podněty, nebo také dotykem. Obklopte se tedy věcmi, které vám jsou příjemné na pohled, na dotyk nebo které vám příjemně vodí. Brnění se nejprve objeví v oblasti zátylku, poté se šíří do celého těla. Doprovázeno může být husí kůží.

Spokojenost

Foto: Pixabay

Jak orgasmus mozku funguje?

Mozek reaguje na příjemné podněty. Je jedno, jestli jsou zrakové, hmatové, sluchové či čichové. Mozkový orgasmus lze tedy zažít v mnoha situacích, ve kterých jste klidní a uvolnění. Abyste zažili mozkový orgasmus, stačí si zapnout příjemné zvuky, například vrnění, šeptání či mumlání, nebo si poslechnout hru na svůj oblíbený nástroj. Existuje spousta videí, která jsou zaměřena právě na stimulaci mozku a obsahují zvuky a vizuální efekty, které jsou nám velmi příjemné.

Jaké další podněty fungují?

Každý má rád trochu jiné věci. Někdo může orgasmus mozku podpořit například masáží šíje nebo jemnými dotyky či lechtáním. Mozkový orgasmus můžete zažít tak, že sníte jídlo připravené speciálně pro nás milovanou osobou nebo ucítíte svou oblíbenou vůni, například vůni mleté ​​kávy. Ne každý člověk ale může mozkový orgasmus zažít. Co platí na jednoho, nemusí platit na jiného. Ukázalo se, že lidé, kteří mozkový orgasmus prožili, měli při sledování pomalejší srdeční frekvenci.

Může být orgasmus mozku prospěšný?

Podle studií bylo prokázáno, že lidé, kteří prožívají orgasmus mozku, přispívají ke svému duševnímu zdraví. Jsou odolnější vůči stresu, uvolněnější, a celkově méně trpí na bolesti a nespavost.

Zdroje info:

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/neurologia/asmr-orgazm-mozgu-aa-nLfG-KE9Q-P33n.html

https://www.denik.cz/ze_sveta/asmr-relaxacni-technika-nebo-orgasmus-mozku-20160514.html

Foto: Pixabay