Kulma na vlasy: 4 tipy, na co byste si při jejím používání měla dát pozor

Kulma

Ráda měníte styl a každý den si tvoříte různé vlasové kreace za pomoci kulmy či žehličky na vlasy? Přečtěte si náš přehled, který vás navede k jejich správnému používání. 

1.    Používejte ochranné produkty

Zásadní chybou, které se ženy při používání kulmy na vlasykulmy na vlasy nebo žehličky dopouštějí, je, že na své kadeře zapomínají aplikovat ochranné produkty. Při tepelné úpravě vaší frizury dochází k její dehydrataci, proto ji po umytí šamponem napojte výživným kondicionérem. Po spláchnutí vlasy promněte ručníkem a nastříkejte speciálním kosmetickým přípravkem nebo olejíčkem, který na vlasu vytváří ochranný film a dokáže zamezit jeho poškození.

2.    Vlasy pořádně vysušte

Než se vrhnete na samotné vytváření kudrn nebo formování žehlených hřebíků, vlasy pořádně vysušte. Nejlepší cestou pro vlasy je přirozené schnutí se závěrečným použitím fénu, které vlas uhladí a uzamkne ho. Jestliže někam pospícháte a potřebujete mít hlavu suchou co nejdříve, určitě fénujte po celou dobu. Dbejte ale na dokonalé prosušení vlasů ve všech vrstvách, vlhký vlas je totiž velmi choulostivý a při kontaktu s vysokou teplotou se začne lámat.

3.    Nenastavujte příliš vysokou teplotu

Některé kulmy i žehličky mají nastavitelnou teplotu. Čím je teplota při používání vyšší, tím víc své vlasy zatěžujete. Pro minimální poškození by teplota žehličky neměla přesáhnout 200 stupňů Celsia. Pokud máte obavy, že nižší teplota neudrží vaše vlasy v kýženém tvaru dostatečně dlouho, doporučujeme na každý pramen před tepelnou úpravou aplikovat kvalitní pěnové tužidlo a na závěr celý účes zafixovat lakem na vlasy.

TIP: Než se vrhnete na závěrečný styling, nechte vlasy vychladnout, protože až po vystydnutí vlas pevně udrží svůj tvar.

4.    Dbejte na pečlivé rozdělení pramínků

Poslední tip je spíše z estetického soudku. Než přikročíte na samotné kulmování či žehlení, pečlivě si rozdělte vlasy do pravidelných a stejně objemných pramínků. Rozpuštěné si nechte ty, které se chystáte upravovat, zbytek sepněte sponami nebo skřipci. Na natočení/žehlení každého pramene si odpočítávejte stejný čas, díky čemuž zamezíte případným nepravidelnostem účesu.

Zdroje info: zeny.cz, dokonalyuces.cz

Náhledové foto: Unsplash

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.