Současný covid na vlastní kůži: Pouze obyčejná rýma to stále není

Covid 19

Očkujete se? Poměrně obligátní otázka s různými odpověďmi. Většina lidí už však na covid-19 naprosto rezignovala a nemoc fakticky neřeší. Když přijde, tak ji překonají a jedou dál. Doby, kdy platila drakonická opatření a kšeftovalo se s rouškami a respirátory, jsou již dávno pryč. Naštěstí, někteří by mohli povídat, co jim to dokázalo vydělat peněz. Bylo by jich třeba na spousty krásných červených svetrů. Tak jako tak není od věci podívat se na současný covid, u nějž se hovoří dokonce o nových variantách kentaur a jiných. Covid jsem prožil na vlastní kůži, tak není od věci se o vše podělit.

Takřka klasická silná rýma s kašlem

Je to tak, vůbec jsem nemoci nepřikládal význam. Kdybych neměl namířeno do nemocnice na jiné nesouvisející vyšetření, asi bych se ani netestoval. Tak jako tak jsem měl silnou rýmu s občasným suchým kašlem a v noci mě hodně bolelo v krku. Zapomenout nelze ani na bolesti hlavy, které se u mě při podobných onemocněních jinak neprojevují. A léčba? Klasika, paralen a léky proti bolesti v krku. Za nějakých 5 dní jsem byl fit. Poté mě ještě občas bolela hlava. O úplně klasickou rýmu tedy nešlo.

U dětí se takřka neprojevil

Když se daří, tak se daří, takže covid klasicky dostane ceká rodina. Průběh u mých dětí je opět velmi nenápadný. Osmiletý měl pouze velmi drobnou rýmu, starší dcera o trochu silnější. Nic, co by stálo za řeč. Ve vzdělávacích institucích již netestují. Ve školách je tak nejspíše nemocných spousta.

Testování už se moc neřeší

Je to tak, můj případ byl spíše výjimkou. Ostatní známí si stěžovali, že mají podobné obtíže, nicméně většina z nich se netestovala, nebo se antigenními testy testovali v době, kdy v sobě neměli ještě tak velkou virovou nálož. Šíření covidu-19 je aktuálně docela nekontrolované a divit se tomu nelze. Lidé nemoc považují spíše za rýmu než za cokoli jiného. Očkovací kampaně tak už moc nezabírají. To ale neznamená, že by nemoc nemohla mít horší průběh. Ochrana je ale už individuálně na každém z nás.

Zdroj info: Autor

Náhledové foto: Pixabay

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.