Rychlé a bezpečné hubnutí: Strategie, jež vám pomohou

Dieta

Nastartujte redukci kilogramů díky ověřeným tipům. Základem úspěšného hubnutí je vždy optimalizace našeho energetického příjmu. Ovšem i toto pravidlo lze vylepšit tak, aby se očekávané výsledky dostavily rychle.

I když si řada lidí představuje jako ideální rychlost hubnutí 2-3 kilogramy za týden, doporučení výživových poradců jsou střízlivější. I čtyři kilogramy měsíčně tak představují výraznou pozitivní změnu, a zároveň tak neohrozíte správnou funkci svého metabolismu. A jak toho docílit? Představíme vám pět účinných strategií, které jednoduše zařadíte do denního plánu.

Hubnutí

Foto: Pixabay

Snídaně jako skvělý základ dne

Jde o první dávku živin a energie, kterou svému organismu dopřáváte. Musí tedy být co nejvyváženější s obsahem asi 400 až 500 kalorií.

  • Bílkoviny vám zprostředkují například vhodné mléčné výrobky (cottage sýr, tvaroh apod), obiloviny nebo vejce.
  • Zdravé tuky – kromě mléčných výrobků a vajec sem patří i ořechy, ořechová másla, kvalitní rostlinné oleje apod.
  • Vlákninu najdeme v ovoci, zelenině nebo obilninách. Prospívá našemu trávení.

Vzdejte se sladkých nápojů

Nevypadají nijak nebezpečně – koneckonců, obvykle s nimi jen zaháníte žízeň. Ve skutečnosti však mohou obsahovat stejné množství kalorií jako plnohodnotný oběd nebo večeře. Bohužel však váš organismus při stejném energetickém příjmu nezasytí tolik, jako například salát se zeleninou a bílkovinami.

Zvyšte množství své svalové hmoty s obyčejnými činkami

Opravdu, stačí vám ty obyčejné s hmotností 1 až 1,5 kilogramu (na jednu). A proč si je pořídit? Svaly potřebují totiž vždy více energie než tuk. Čím víc jich máte, tím rychlejší a výkonnější je váš bazální metabolismus, a tím více energie potřebujete i v tzv. klidovém stavu. Silový trénink je vhodné absolvovat 3-4x týdně.

Pálivá jídla přijdou vhod

Kapsaicin (obsažený v chilli papričkách) totiž vaše tělo mírně stresuje. To vede mimo jiné k uvolňování adrenalinu. Tento hormon nás drží „v pohotovosti“, což samozřejmě vede ke zrychlení metabolismu (jež samozřejmě spotřebovává více energie). A v neposlední řadě se pikantních jídel jen málokdy zvládneme přejíst.

I lehká procházka vám může s vysněným cílem pomoci

Velký důraz je u hubnutí kladen zejména na cvičení a na obyčejné anaerobní aktivity se spíše zapomíná. A přitom 30 minut chůze před večeří opět pomůže zvýšit rychlost vašeho metabolismu, a to na další 2-3 hodiny. Navíc se díky ní příjemně uvolníte, takže poté nebudete mít tendenci zahánět stres přejídáním a nejrůznějšími chuťovkami.

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.