Potraviny, které bojují proti žlučovým kamenům: levná a účinná léčba

Bolest břicha

Určité složky mohou způsobit zhuštění žluči, v důsledku čehož pak vznikají žlučové kameny. Mezi tyto prostředky patří zejména cholesterol a bilirubin. Příčinou vzniku je zejména moderní strava bohatá na zpracované potraviny. Lidé, kteří jsou tímto neduhem postiženi, by měli okamžitě upravit svůj jídelníček. Potraviny, které mohou pomoci bojovat proti žlučovým kamenům, jsou běžně dostupné a levné.

Příznaky žlučových kamenů

Mezi hlavní příznaky patří pocit sytosti až nevolnost po konzumaci jídla. Spousta lidí tyto příznaky považuje za běžné zažívací potíže a ani netuší, že mohou mít problémy se žlučovými kameny. Léčba proto nastává až v případě, kdy je situace vážná. Pokud se vyskytne ostrá bolest nad pupkem nebo v místě pravého hypochondria, jedná se o záchvat biliární koliky. Tento příznak může být doprovázen nevolností a zvracením, horečkou se zimnicí.

Olivový olej s citronem

Směsicí těchto dvou potravin získáte účinnou směs, která pomáhá rozpouštět žlučové kameny. Smíchejte dvě lžíce olivového oleje se stejným množstvím citronové šťávy. Užívejte každý den po dobu čtyřiceti dní. Pak si dejte stejnou dobu pauzu, než začnete léčbu opakovat.

Olivový olej

Foto: Pixabay

Hruška s medem

Tento nápoj je mnohem lahodnější, než předchozí. Rozmixujete čtyři hrušky s několika sklenicemi převařené vody. Přidejte lžíci svého oblíbeného medu a pijte několikrát denně po několik dní v týdnu.

Jablečná šťáva

Také tato kůra, jejímž základem je jablečná šťáva je vychvalována velkým množstvím pacientů. Navíc se může stát způsobem, jakým spotřebujete svou úrodu jablek. Odšťavněte 4 jablka a do takto získané šťávy přidejte trochu jablečného octa. Připravený nápoj konzumujeme vícekrát denně po dobu minimálně 10 dnů. Nejenže byste se měli zbavit problémů se žlučovými kameny, ale také by mělo dojít ke snížení množství LDL („špatného“) cholesterolu. Právě tento cholesterol je totiž příčinou žlučových kamenů.

Zdroj: https://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-te-produkty-pomagaja-usunac-zlogi-tanie-i-skuteczne,nId,5663365

Náhledové foto: Pixabay