Molusky a přírodní léčba

Také se potýkáte s těmito nepříjemnými vodnatými bradavičkami? V jejich případě je klíčové posilování imunity, ale pomoci mohou i docela obyčejné prostředky z domácí lékárničky. Nechte si doporučit šikovné rady a tipy na téma molusky.

Obvykle mají velikost mezi 1-2 mm, ale někdy dorostou až do tří milimetrů., vypadají jako malé vodnaté puchýřky a obvykle se vyskytují ve větším poštu. Obvykle si je doneseme z plovárny nebo veřejného sportoviště.

Jak na molusky za pomoci fytoterapie

Osvědčeným tipem na tento problém jsou hned dvě rostliny – starý známý česnek a tužebník jilmový. Česnek je obvykle dostupný v homeopatické formě, ale užívat ho samozřejmě můžeme i jen tak. Nejlépe se osvědčuje čerstvý, ale vsadit lze i na ten granulovaný nebo ten, podávaný v tabletách.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Z tužebníku jilmového se zase připravují čaje a obklady. Pro dospělého je doporučená dávka jedné lžičky 3x denně. Stačí bylinku přelít horkou vodou, nechat vylouhovat a vypít. Děti pak mají množství poloviční. Léčbu je vhodné podpořit rovněž obklady z tužebníku. Textilie namočené v odvaru přiložíme na problematické místo a ponecháme alespoň půl hodiny.

Čím ošetřit molusky – masti

Podíváme-li se na postupy, používané v ordinacích lékařů, pak se nejčastěji setkáme s ostrou kovovou lžičkou, za pomoci níž jsou molusky z kůže doslova vyškrábány a vzniklé ranky se potírají desinfekčním roztokem.

Ovšem je-li molusek málo, lze tentýž postup napodobit i v domácích podmínkách. K vymáčknutí molusek stačí ostré nehty, k desinfekci pak třeba oblíbený roztok nebo mast Betadine. Osvědčuje se také Sudocrem, tea tree oil nebo koloidní stříbro.

Vhodné je také posilování imunity např. za pomoci přípravků z echinacey, hlívy ústřičné apod. Nutné je také vyhnout se sdílení ručníků a oděvů, stejně jako přímým kontaktem s nemocnou kůží jiného člověka.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.