Méně známá pravidla pro lepší kvalitu spánku

Možná znáte základní poučky, na co si dát pozor pro zdravé usínání a dobrý spánek. Tyto základní body, jako jsou tma, kvalitní postel či pravidelný režim, kdy budete chodit spát každý den zhruba v podobnou hodinu je možné doplnit o další body. S jejich pomocí je možné spánek ještě více vylepšit a získat opravdu maximální regeneraci během každé noci.

Zapojte dechová cvičení

Když jdete usínat rozrušení a nedokážete se efektivně zklidnit, může pomoci vhodné dechové cvičení. Oblíbená je například technika 4-7-8. Nadechněte se nosem a počítejte do 4. Následně zadržte dech, než napočítáte do 7. Potom pomalu vydechujte pusou a u toho počítejte do 8. Jakmile se budete soustředit na počítání a procítěné dýchání, zklidníte svou hlavu, ale i tělo.

Ložnici používejte téměř výhradně jenom pro spánek

Pro lepší spánkovou hygienu je dobré, aby ložnice byla místem vyhrazeným opravdu pouze pro odpočinek. Snažte se nenosit si sem knihy či dokonce počítač. Zároveň není dobré ani sledovat televizi přímo z postele. Tato místnost by vždy měla být uklizená a důkladně vyvětraná. Nejenom pro alergiky je dobrou volbou také kvalitní čistička vzduchu, díky které bude usínání příjemnější.

Foto: Pixabay

Zdravý pohyb během dne

Dalším důležitým bodem pro zdravý a kvalitní spánek je fyzická únava. A toho nejlépe dosáhnete pohybem. Pokud navíc půjde o pohyb na čerstvém vzduchu, získáte ideální recept, jak opravdu maximalizovat spánek. Rozhodně se však bude počítat i cvičení v domácích podmínkách nebo ve fitness centru.

Věnujte pozornost poslednímu jídlu před spaním

Pro někoho se jedná o klasickou večeři, ale pro jiné může být posledním jídlem před spaním i menší svačina, která následuje ještě o něco později. Hodně záleží na tom, v kolik hodin chodíte spát. Když půjdete spát až pozdě, je dobré dodat tělu ještě trochu energie. Větší jídlo je dobré jíst nejpozději dvě hodiny před spánkem. Snažte se také si pohlídat skladbu tohoto jídla.

Zdroj: https://hipandhealthy.com/7-genius-ways-to-transform-your-sleep/
Náhledový obrázek: Pixabay