Lichořešnice jako lék

Lichořeřišnice

V poslední době je lichořeřišnice větší (jak zní její odborný název) velmi diskutovanou rostlinou. Mělo by jít o přírodní antibiotikum, které má pozoruhodné léčivé účinky. Nahrazuje syntetické preparáty a léčiva a řeší i závažnější onemocnění.

O jakou rostlinu vlastně jde?

Lichořeřišnice je běžně pěstovaná rostlina (pro okrasu). Většina pěstitelů o lékařských účincích však neví. Jde o jednoletou plazivou rostlinu se žlutooranžovými květy. Květe od léta až po první minusové teploty. Po prvních mrazících uhyne. Na stejném místě však může na začátku léta opět vyrůst nová rostlina. Díky spadlým plodům.

Přírodní antibiotikum

Tato rostlina působí proti 46 kmenům bakterií stafylokoka (pyogenes aureus). Léčí tak zánětlivá onemocnění močových cest nebo ledvin. Stejně jako stafylokoky ničí lichořešnice i streptokoky či salmonelu. Léčba pomocí lichořeřišnice nám může přinést to, že nebude potřeba brát syntetické léky. Dále podporuje a zkracuje dobu léčby. Rostlina však nemusí působit jako lék při onemocněních ale také jako skvělá prevence. V lékárnách můžeme narazit na kapky, tablety či tinktury z lichořeřišnice nebo jejích výtažků. Jedná se cenově přijatelné medikamenty pro každého. Dokonce se v poslední době objevují v lékárnách i přípravky pro léčbu domácích mazlíčků, které obsahují výtažky z této byliny.

Vychutnejte si čaj z lichořeřišnice

Listy lichořeřišnice můžeme sušit a zpracovat až později. Z takto usušených listů lze připravit nálev, který se při obtížích může pít jako čaj. Návod na tento lichořeřičnicový čaj je vcelku prostý. Potřebujeme jen jednu lžičku řezaných lichořeřišnicových listů (dvě lžičky v případě čerstvých řezaných listů) a horkou vodu. Tyto listy zalijeme šálkem horké vody a necháme asi 10 minut vyluhovat. Po luhování přecedíme. Při zdravotních problémech pak pijeme 3x denně (1x při preventivním pití)

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.